Asistan doktora doçentten şiddet iddiası

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde (SDÜ) görev yapan asistan doktor 30 yaşındaki Necati U.H., kulağına vurduğunu iddia ettiği aynı hastanede görevli Doç. Dr. Ö.İ. hakkında şikayetçi oldu.

Asistan doktora doçentten şiddet iddiası
- A +

 

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 2014 yılında uzmanlık eğitimi için SDÜ'de göreve başlayan asistan doktor Necati U.H., dün aynı bölümde beyin ve sinir cerrahisi uzmanı olarak görev yapan Doç. Dr. Ö.İ.'nin kendisini vurduğunu iddia etti. Aynı hastanenin kulak burun boğaz servisinde tedaviye alınan asistan doktor Necati U.H.'ye kulaktaki ani darbeye bağlı gelişen travma ve kulakta çınlama teşhisi konuldu.

'SOL ELİYLE KULAĞIMA VURDU'

Tedavisine devam edilen asistan doktor Necati U.H., olayın dün nöbet sırasında Doç. Dr. Ö.İ.'nin de bulunduğu asistan doktor odasında yaşandığını belirterek, "Anabilim Dalı başkanımızla telefon görüşmemiz oldu. Telefonu kapattıktan sonra kendisi bana sinirlenerek, 'Benim yanımdayken o hocayla konuşmana izin vermiyorum' diyerek sol eliyle kulağıma doğru vurdu. Ben bir şey yapmak istemedim. Haklıyken haksız duruma düşmek istemedim. Dekanlığa yazımızı yazdık gönderdik. Her iki tarafın da karşı iddiaları olacaktır. Hukuk, adalet sistemimizin vereceği karar neticesinde umarım bir netlik kazanır. Benim gibi diğer doktor arkadaşlarımın darba veya mobbinge maruz kalmamalarını istiyorum" dedi.

'MESLEKTAŞINIZ BUNU YAPIYOR'

Olayın kendisini çok üzdüğü aktaran Necati U.H., "Bu olay diğer arkadaşlarımızı da eminim üzmüştür. Hasta yakınlarının bu şekilde girişimlerine tanık oluyoruz ama en yakınınız, meslektaşınız bunu yapıyor. Bu nereye kadar devam edecek böyle bilemiyorum. Bu çok üzücü bir durum. Bu şekilde bir darba maruz kalmak beni üzdü. Bu olay sonrası maddi manevi zarardayım. Bu şekilde çalışmam mümkün değil. Psikolojim bozuldu" diye konuştu.

'HEKİMLİĞİ AİLEMDEN ÖĞRENDİM'

Olayla ilgili şikayetçi olduğunu kaydeden asistan doktor Necati U.H., şöyle devam etti:

"Hasta yakınlarından darp girişimini sürekli duyuyoruz. Bu zamana kadar hiç kimse böyle bir girişimde bulunmadı. Hep hastalara gerekli itinayı göstererek onlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Hekimlik mesleğini ailem sayesinde öğrendim. Babaannem, babam ve kardeşim doktordur."

Doç. Dr. Ö.İ. ise hastane yönetimiyle konuşmadan açıklama yapmak istemediğini kaydetti.

Yorum Ekle