Aşiret kararını verdi!

Raman aşireti, 7 Haziran genel seçimleri için kararını verdi. Aşiretin tercihi HDP oldu

Aşiret kararını verdi!
- A +

 

Batman'ın en büyük ve en köklü aşiretlerinden biri olan olan Raman aşireti, 7 Haziran genel seçimleri için tercihini HDP'den yana kullandı.

Batman'ın en büyük aşireti sayılan Raman aşireti, düzenlenen program ile HDP'ye katıldı. Aşiretin bölgede 20 bin oy kitlesine sahip olduğu konuşuluyor.

HDP SEÇİM LOKALİNE YÜRÜDÜLER 

Kent Merkezi Dörtyol Kavşağında bir araya gelen aşiret mensubu binlerce kişi, HDP Milletvekili adayı Ali Atalan, Belediye Eş Başkanı Sabri Özdemir,Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, Demokratik Toplum Kongresi Eş Başkanı Hatip Dicle ve Aşiret Liderlerinden Faris Özdemir, buradan yürüyüşe geçerek kortej halinde HDP seçim lokaline yürüdü.

VATANDAŞLARA HİTAP ETTİLER

HDP'nin seçim bürosuna geçen partililer ve Batman'ın en büyük aşireti Raman üyeleri, burada vatandaşlara hitap etti. Aşiret Lideri Faris Özdemir, Kürtçe konuşarak, HDP'nin bir halkası olduğuklarını dile getirdi.

ROZET TAKTILAR

Ahmet Türk ve Hatip Dicle de partililere Kürtçe hitap ederek seçimde destek istedi. Yapılan konuşmaların ardından aşiret liderlerine HDP rozetleri takıldı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler