Arsa fiyatları yüz güldürüyor

Bursa'da 5 yılda arsa ve arazi fiyatları 5-6 kat artarken, yatırımcıların yüzünü güldürüyor. Özellikle Karacabey, Mustafakemalpaşa ve Nilüfer’de arsa ve araziler yatırımcılar tarafından kapışılıyor.

Arsa fiyatları yüz güldürüyor
- A +

 

Bursa’da 2010 yılından itibaren son 5 yılda arsa ve arazilerin yatırımcılar tarafından büyük kar elde etmesi dikkatleri bu yatırıma çekti. Dijital Emlak yetkilileri, arsa ve arazi yatırımlarının Bursa’da büyük kar getirdiğini belirterek, “Son yıllarda satıcılardan günlük fiyat aldığımız bölgeler oldu. Altın, döviz ve borsa gibi günlük fiyat değişikleri olduğu yerler oldu. Belediyelerin arsa üretimini çok yavaş yapması, sanayi, konut ve ticari arsa fiyatlarının astronomik rakamlara ulaşmasına sebep oluyor. Karacabey arazileri çok hızlı bir şekilde kıymetleniyor. İstanbul-İzmir Otoyolu’nun geçtiği Karacabey ve Mustafakemalpaşa ilçeleri değerlenirken, otoban Bursa’nın metropol olmasını da hızlandırıyor” dedi.

Nilüfer’de 1 - 1,5 emsal konut arsaların metrekaresinin 1500 -2000 lirayı bulduğunu ifade eden Dijital Emlak yetkilileri, “Bu da demek oluyor ki Nilüfer’de sıfır dairelerin sadece arsa payı değerleri 150-200 bin lira. Mudanya ve Yalova Arapların ilgi odağı oldu. Susurluk’ta yapılması planlanan depolama lojistik alanına yatırımcıların ilgisi var. Plan Susurluk’un büyümesinde çok faydalı olacak. Belediyelerin bir an önce 5 binlik plan çalışmalarını inşaata açılabilecek duruma getirmeleri gerekiyor. Açılmazsa boş kalan arsa fiyatları çok kıymetlenecek, alan alamayacak , satan satamayacak. Bursa’dan arsa araziyi kaça alırsan al kardasın, kaça satarsan sat zarardasın” diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler