Arınç’tan Demirtaş Camii’ne övgü

Osmangazi Belediyesi’nin desteğiyle inşa edilen Demirtaş Camii’ni inceleyen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, caminin mimarisinin dikkat çekici olduğunu söyledi.

Arınç’tan Demirtaş Camii’ne övgü
- A +

 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’a yapım çalışmaları devam eden Demirtaş Camii inşaatını gezdirerek caminin özellikleri hakkında bilgi verdi. Demirtaş Meydan Projesi kapsamında yenisini inşa etikleri Demirtaş Cami’nin modern sivil mimari örneklerinden biri olacağını ifade eden Başkan Dündar, “Demirtaş Merkez Cami’nin yetersiz kaldığı ve genişletilmesiyle ilgili vatandaşımızdan talepler geldi. Biz de vatandaşımızın isteklerine kulak vererek, Demirtaş’a sadece Osmangazi’nin değil, Bursa’nın önemli mimari eserlerinden biri olacak modern bir cami kazandırmak için harekete geçtik. Camimizi Ramazan ayının ilk gününde ibadete açacağız” dedi.
Başkan Dündar, caminin açılışının ardından mevcut camiyi de yıkarak meydan çalışmalarını büyük bir hızla tamamlayacaklarını sözlerine ekledi. ”
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç da Demirtaş Camii’ni çok beğendiğini dile getirerek, “Osmangazi Belediyesi’nin destekleriyle inşa edilen Demirtaş Camii modern mimari çizgilerinin kullanıldığı orijinal bir eser olarak dikkat çekiyor. Kubbesinden minaresine kadar her açıdan çok güzel bir eser olmuş. Böyle güzel ve önemli bir eseri Demirtaşlılara kazandırdığı için Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı tebrik ederim” diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler