Arazi tartışması kanlı bitti

Bartın'ın Uluköy Köyü'nde oturan 67 yaşındaki Osman Yiğit, arazi anlaşmazlığı nedeniyle tartıştığı kendisi gibi emekli madenci olan kuzeni 69 yaşındaki Dursun Yiğit'i tabancayla ateş ederek öldürüp kaçtı.

Arazi tartışması kanlı bitti
- A +

 

Olay, saat 15.00 sıralarında meydana geldi. Bartın'da oturan Dursun Yiğit, cuma namazını köyündeki camide kıldı. Namazın ardından otomobiliyle Bartın'a dönmek için yola çıkan Dursun Yiğit, iddiaya göre köyün içinden geçerken kuzeni Osman Yiğit tarafından durduruldu. Aralarında arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumet bulunan iki kuzen tartışmaya başladı. Tartışma sırasında Osman Yiğit, yanındaki tabancayı çıkararak ateş etti. Dursun Yiğit, başına, karnına ve bacağına isabet eden 5 kurşunla hayatını kaybetti. Osman Yiğit ise kaçtı.

Jandarma ekipleri, Cumhuriyet Savcısı eşliğinde olay yerinde inceleme yaptı. Bu sırada Bartın'dan gelen Dursun Yiğit'in yakınları sinir krizi geçirdi. Yiğit'in cesedi, yapılan incelemeden sonra cenaze aracı ile Bartın Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Jandarma, kaçan Osman Yiğit'i yakalamak için çalışma başlattı.

Yorum Ekle