Apartman ve Site Sakinlerinin Uyması Gereken Kurallar

Apartmanlarda ya da sitelerde yaşayanların huzurlu bir yaşam ortamı elde edilebilmesi için bazı kurallara uyması gerektiğini belirtelim.

Apartman ve Site Sakinlerinin Uyması Gereken Kurallar
- A +

 

Özellikle temizlik, güvenlik ve aynı zamanda gürültü gibi konularda kurallara uyulması çok büyük bir önem taşıyor. Apartman ve sitelerin birer toplu yaşam alanları olduğunu unutmamak gerekiyor. Dolayısıyla kurallara uyulmaması durumunda ortaya çıkacak olan kaos ve karmaşa ortamından kuşkusuz tüm apartman ve site sakinleri etkilenecektir.

Öncelikle dairelerde yüksek sesle müzik çalma gibi etkinliklerin sadece belirli saatlerde mümkün olabileceğini belirtmeliyiz. Bu süreler dışında dairelerde kesinlikle gürültü yapılmaması, yüksek sesle müzik çalınmaması ve aynı zamanda yüksek sesle TV izlenmemesi gerekir. Bu kurallara harfiyen uyulması durumunda tüm apartman veya site gayet sakin ve huzurlu bir yaşam ortamına dönüşebilir.

Evde tadilat yapılacak saatler de yine bellidir ve bu saatlerin dışında kesinlikle gürültü çıkaran tadilat çalışmalarının yapılmaması gerekiyor. Aynı zamanda çok sayıda apartman ve sitede cumartesi ile Pazar günleri ya da sadece Pazar günleri bu kurallar tüm gün boyunca geçerli oluyor. Bununla birlikte balkonlarda mangal yakmak gibi çeşitli aktivitelerin de çok sayıda apartmanda yasak olduğunu belirtmeliyiz.

Aidat Toplama Problemine Son Veren Yazılım!

Apartman giderlerinin karşılanması için de bildiğiniz gibi aidatların düzenli bir şekilde toplanması gerekiyor. Bu noktada çok sayıda apartman ve site yöneticisinin sorun yaşadığını da belirtmeliyiz. Söz konusu sorunları ortadan kaldırmanın yolu ise yeni nesil yazılımları kullanmak oluyor. Apsiyon tarafından geliştirilen site yönetim yazılımı ise en çok tercih edilenlerin başında geliyor. Çünkü bu yazılım özellikle aidat toplama problemine köklü bir çözüm getiriyor diyebiliriz.

Bu yazılım üzerinden aidatların kat sahibi, kiracı, daire gibi ayrımlar dikkate alınarak toplanması ya da aidat miktarlarının belirlenmesi mümkün olabiliyor. Bununla birlikte online olarak tahsilat yapılabildiğini de belirtmeliyiz. Bu durum sadece yöneticilerin değil apartman ve sitede yaşayanların da yüzünü güldürüyor. Online olarak sadece saniyeler içerisinde aidatların ödenmesi mümkün hale geliyor. Bu yazılım hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Apsiyon internet sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Sitede merak edilen her türlü sorunun yanıtını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yorum Ekle