Anladıkça düşünüyor, düşündükçe ağlıyorum

Balyoz darbe planı belgelerini yayımladığı için Metris Cezaevi’nde tutuklu bulunan gazeteci Mehmet Baransu, “Zindandan Kamuoyuna” başlığıyla yazdığı mektubunda, “Askeri vesayetle, statükoyla canım pahasına mücadele ederken, asıl sorunu göremediğim için; ‘demokrasiyi, hukuku, adaleti, getirecekler’ diye destek verdiğim insanların gerçek yüzünü fark edemediğim için tüm kamuoyundan özür dilerim” dedi.

Anladıkça düşünüyor,  düşündükçe ağlıyorum
- A +

 


Taraf gazetesinde yer alan habere göre, hücrede iç muhasebesiyle baş başa kaldığını belirten Baransu, 51 günü bulan tutukluluk süresinde, “Anlıyor, anladıkça düşünüyor, düşündükçe gözyaşı döküyorum” ifadesini kullandı. Baransu, çocuklarını ve kendini ihmal ettiğini dile getirerek, “Askeri vesayetle, statükoyla canım pahasına mücadele ederken, asıl sorunu göremediğim için; ‘demokrasiyi, hukuku, adaleti, getirecekler’ diye destek verdiğim insanların gerçek yüzünü fark edemediğim için tüm kamuoyundan özür dilerim” dedi.
‘Özeleştiri yapıyorum’
Ülkenin toptan bir özeleştiri yapması gerektiğini vurgulayan Baransu, mektubuna şöyle devam etti: “Kendi adıma 51 gündür tek başıma kaldığım hücremde özeleştiri yapıyorum. Kullandığım sert dil başta olmak üzere, dün anlayamadığım, empati kuramadığım kişilerle ve toplum kesimleriyle empati kuruyorum. Bu özeleştiri ışığında, dün olduğu gibi yarın da haksızlık karşısında dimdik duracağım. Bu satırlarımı ‘zindandan kamuoyuna’ 51 günlük bir içe yolculuk olarak kabul edin. Tüm kamuoyuna saygılarımla.”

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ