Ankara'nın sembolü vinçli bina icradan satışta!

Ankara’nın en bilinen gayrimenkulleri arasında yer alan ve kamuoyunda yarattığı etki ile adeta Ankara’nın sembollerinden biri olan ‘vinç’li bina olarak da tanınan gökdelen icradan satışa çıkıyor.

Ankara'nın sembolü vinçli bina icradan satışta!
- A +

 

Gayrimenkul 318 milyon TL muhammen bedelin yarısı üzerinden 159 milyon liradan başlayan fiyatla açık arttırma yöntemi ile satılacak. Ankara’da inşaa edilen, ancak bankayla yaşanan finansal sıkıntılardan dolayı bitirilemeyen gökdelen satışa çıkarıldı.

Emlakkulisi'nde yer alna habere göre, Ankara 22. İcra Dairesi tarafından 318 milyon TL muhammen bedel ile, 159 milyon TL üzerinden açık artırma ile satışa çıkarılacak olan bina 34 katta toplam 87 bin metrekarelik büyüklüğe sahip. Ankara’nın en değerli bölgeleri arasında yer alan Çankaya’da bulunan gayrimenkulün birinci tur satışı 21 Ağustos’ta yapılacak olup, satış bu turda gerçekleşmediği takdirde 16 Eylül’deki ikinci turda alıcısını bulacak.

ANKARA'NIN EN DEĞERLİ ARAZİSİNDE YER ALIYOR

Çankaya’nın merkezinde satışa çıkan gökdelen, Ankara’nın en değerli bölgesindeki 19,000 metrekarelik arazisiyle de dikkat çekiyor. Başbakan’ın kaldığı Çankaya Köşkü’ne, diğer bakanlıklara ve Ankara’nın merkezi lokasyonlarına yakınlığı gibi birçok avantaja sahip olan 34 katlı gökdelen; otel, alışveriş merkezi, kongre merkezi, yer altı otoparkı ve rekreasyon alanları olarak planlanmıştı.

Vinç geçen yıl sökülmüştü Tüm Ankara’dan görülebilen gökdelenin üzerindeki vinç,11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün isteğiyle 2014 yılında kaldırılmıştı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler