Anıtkabir'deki görüntüler olay olmuştu: Bülent Ersoy konuştu

Anıtkabir'de bir subayın şemsiye tutması ve tekerlekli sandalyede görüntü vermesi nedeniyle tepki çeken Bülent Ersoy ziyaretin detaylarını Erol Köse'ye anlattı.

Anıtkabir'deki görüntüler olay olmuştu: Bülent Ersoy konuştu
- A +

 

Anıtkabir'e giden Bülent Ersoy'a bir askerin şemsiye tuttuğu görüntüler sosyal medyanın gündemine oturmuş ve Milli Savunma Bakanlığı gelişmelerin kamuoyuna yansımasının ardından soruşturma başlatmıştı.

İncelemenin Anıtkabir Komutanı'nın da görev yerinin değiştirildiği ileri sürüldü.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bülent Ersoy, "Benim böyle bir talebim olmadı. Garip asker çocuğun sürülmesi doğru şeyler mi?" ifadelerini kullandı.

Tekerlekli sandalye üzerinde Anıtkabir'e giden ünlü sanatçı Bülent Ersoy'a bir subayın şemsiye tuttuğu görüntülerin ardından Milli Savunma Bakanlığı tarafından başlatılan inceleme sonucunda Anıtkabir Komutanı'nın da görev yerinin değiştirildiği ileri sürülürken iddialar hakkında Bülent Ersoy sessizliğini bozdu. 

EROL KÖSE'YE KONUŞTU 

TGRT Haber'de yayımlanan görüşmede Erol Köse'ye özel açıklama yapan Bülent Ersoy Anıtkabir ziyaretinin detaylarını anlattı.

Ersoy, "Sadece ve sadece ataya duamı ettim. Mozalesinin başında saygı duruşunda bulundum. Kimse bana şemsiye versin, sandalye versin demedim. Sandalyeyi zaten kendim götürdüm. Komutanın ve garip asker çocuğun sürülmesi doğru şeyler mi? Şemsiye tutulmasına gerek de yoktu. Ben oraya gittiysem yağmur da olsa sel de olsa kar da yağsa ki yağıyordu zaten. Saygı duruşunda dururken şapkamı çıkardım. Adamdan böyle bir talebim olmadı zaten. Çünkü başımda şapkam vardı. Şapkam çıktığı zaman da yanımda ve arkamda görevli yoktu. Bir ara demek ki tutmuş. Bunda benim ne gibi dahlim olabilir. Ben istemesem görmesem de şemsiye tutmuşlar. Ne olacak ne var bunda?" dedi. 

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı ahmet ağanöz 14 Ocak 2022 16:01 sayın Bülent Ersoy askerlik ciddi bir iştir keşke sizde ikaz edip o askerlermizin mağdur olmasına sebep olup üzülmeseyiniz

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Turgurt kupelioglu 15 Ocak 2022 00:28 Abartmislar.devletin bir suru problemi var yabanci guclerle ograsiyor birde boyle seylere ugrasacak zamani yok.birileri ortaligi karistirmak istiyor sizin baska isiniz yokmu.koylere gidin mezarlik ustlerini temizleyin.yazik.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Leyla 14 Ocak 2022 17:36 Hiç inandırıcı gelmedi

İlgili Haberler