Aniden bastırınca yolların kapanmasına neden oldu

Kırıkkale’de akşam saatlerinde aniden bastıran şiddetli yağışın ardından oluşan selde Ahılı, Aşağı Mahmutlar ve Yukarı Mahmutlar köylerinde bazı evler, yollar ve ekili alanlar zarar gördü.

Aniden bastırınca yolların kapanmasına neden oldu
- A +

 

Kırıkkale’de günlerdir süren yağışlı hava etkisini göstermeye devam ediyor. Akşam saatlerinde aniden bastıran şiddetli yağış, Kırıkkale merkeze bağlı Ahılı, Aşağı Mahmutlar ve Yukarı Mahmutlar köylerinde maddi zarara neden oldu. Ahılı köyünde dereleri aşan sel, köy yollarının kapanmasına neden oldu. Kapanan yollar ve köprü menfezleri Devlet Su İşleri ve İl Özel İdaresi iş makinelerince kısmen açıldı. Araçlarıyla sele kapılan bazı vatandaşlar ise İl Özel İdaresi ekiplerince kurtarıldı. Yağış ve sel baskınları nedeniyle ekili tarım arazileri de zarar gördü. 

Sel baskınına uğrayan Ahılı köyünde incelemede bulunan Kırıkkale Valisi Ali Kolat, köy muhtarı Davut Doğan’dan bilgi aldı. DSİ ve İl Özel İdaresi ekiplerinin gerekli ani müdahalede bulunduğunu belirten Vali Kolat, zarar tespiti için çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Vali Kolat, “Bölgemizde özellikle Ahılı, Aşağı ve Yukarı Mahmutlar köyleri bölgesinde aşırı bir yağış oldu. Yağışlar nedeniyle arazilerimizde, bazı evlerimizde sıkıntılar yaşandı. Bazı evleri su bastı arkadaşlarımız müdahale ettiler. Burada da görüldüğü gibi bazı menfezler tıkanınca arazileri su bastı. DSİ ve İl Özel İdaresi ekiplerimiz gerekli müdahaleyi yapıyor ve yaptılar. Allah’tan üzücü bir olay olmadı. Cana yönelik bir olay olmadı. Yollarımızda ulaşımda biraz aksamalara neden oldu. Ekiplerimizce çalışmalar sürüyor” dedi. 

Yorum Ekle