Anadolu Arastası yönetimi seçildi

Nilüfer Belediyesi tarafından temeli atılan, Türkiye’nin ilk tarihi ve turizm merkezi Anadolu Arastası Kooperatifi’nde yapılan genel kurulda  Başkan Bozbey güven tazeledi.

Anadolu Arastası yönetimi seçildi
- A +

 

 

Türkiye’nin kültür mozaiğini aynı çatı altında buluşturan Anadolu Arastası Kooperatifi’nin olağan genel kurul toplantısı üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi. Balkanlar’dan Kafkaslar ve tüm Türkiye’yi kapsayacak olan Anadolu Arastası projesinde çalışmalar tüm hızıyla sürerken, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey genel kurulda yapılan oylama sonucunda 3 yıllığına Kooperatif Başkanı seçildi. 

Oylamanın ardından üyelere teşekkür eden Başkan Bozbey, Anadolu Arastası projesi süreci hakkında üyeleri bilgilendirdi. Anadolu Arastası projesinde ihale sürecinin tamamlanmasından sonra çalışmaların hız kazanacağını kaydeden Başkan Bozbey, alanın Türkiye’ye örnek olacağını kaydetti. Anadolu Arastası’nda yer alacak binaların mimari çalışmalarının da son aşamada olduğunu söyleyen Bozbey, 2014-2019 yönetim döneminin sonuna kadar projeyi tamamlamak istediklerini belirtti.

Genel kurulda her yıl yapılan başkanlık seçimi oy çokluğuyla 3 yıla uzatılırken, yönetimde  de her bölgeden ve Nilüfer Belediyesi’nden olmak üzere birer kişilik temsilci yer aldı.

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler