Amerikalı Mustafa Kemal

Mersin’e yerleşip hayatını butik otel işleterek devam ettirmeye karar veren Amerikalı Milwaukeeli Randy, adını çok sevdiği ‘büyük insan’ dediği Mustafa Kemal’in ismiyle değiştirdi.

Amerikalı Mustafa Kemal
- A +

 

Erdemli ilçesinde çalıştırdığı butik otelin bahçesinde Türk bayrağı yanında Atatürklü bayrakta dalgalandıran, onun için köşe hazırlayan, Atatürk imzalı kahve fincanlarını tercih eden Randy Viedenhaft, Mustafa Kemal’i büyük insan, büyük lider, büyük düşünür olarak gördüğünü söyledi.

İsmini neden Mustafa Kemal olarak değiştirdiğini anlatan Viedenhaft, “Benim adım Randy’di. Türk ismi olarak Mustafa Kemal’i tercih ettim. Çünkü o büyük bir lider” dedi.

Türkiye’yi sevdiği için buraya yerleştiğini ifade eden Viedenhaft, “Türkiye çok güzel, burada olmaktan çok mutluyum, insanları seviyorum. Buradaki butik otelimizde uluslararası bir birliktelik, kültürel bir kaynaşma sağlamaya çalışacağız” diye konuştu.

“TÜRK OLDUĞUMU ÖĞRENİNCE ATATÜRK’Ü SORDU”

Randy ile Almanya’da tatil esnasında tanıştığını belirten Türk eşi Ülkü Viedenhaft ise, “Onunla Atatürk’ten bahsederken tanıştık. Benim Türk olduğumu öğrenince Atatürk’ü sordu, ne kadar çok sevdiğini söyledi. Tanışmamız öyle başladı. 7 sene önce evlendik, 6 sene önce de Türkiye’ye taşındık. Eşim burayı çok seviyor. Türkleri, Türkiye’yi, kültürümüzü, Atatürk’ümüzü çok seviyor” dedi.

Güzel bir beraberlikleri olduğunu ifade eden Ülkü Viedenhaft, “Bu sene bir butik otel açtık, iyi gideceğini umuyoruz. Burada bütün kültürleri bir arada toplamak istiyoruz. Avrupa, Amerika, Japonya, her yerden tanıdık dostlarımız var, İnşallah hepsi gelmeyi düşünüyor. İyi olacak” diye konuştu.

İSMİNDEN DOLAYI TEBRİK ALIYOR

Eşinin Türk vatandaşı olduğuna da değinen Ülkü Viedenhaft, “Eşim Türk vatandaşı oldu. Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün ismini aldı, ismi de Mustafa Kemal şu anda. Atatürk’ü çok seviyoruz, vatanımızı bize emanet etti, Türkiye’mizi çok seviyoruz. Burada olmaktan mutluyuz. Amerikalı eşimin isminin Mustafa Kemal olduğunu duyanlar çok şaşırıyor. Herkes tebrik ediyor. Bu ismi nasıl aldığını merak edip tebrik ediyorlar. Kendisi halen de Mustafa Kemal’i merak edip araştırıyor” dedi.

Viedenhaft çifti, dünyanın dört bir tarafından gelecek olan müşterilerine Anadolu kültürünü ve Atatürk’ü tanıtmayı amaçlıyor.

Yorum Ekle