Reklamı AçReklamı Kapat

Alzheimer hastasından 2 gündür haber yok!

Manisa'nın Salihli İlçesi'nde, tıraş olmak için evden ayrılan ve yaklaşık 2 gündür kendisinden haber alınamayan 58 yaşındaki İsmail İkiz'i bulmak için AFAD ekipleri çalışma başlattı.

Alzheimer hastasından 2 gündür haber yok!
- A +

 

Salihli'nin Karapınar Mahallesi'nde yaşayan Alzheimer hastası İsmail İkiz, dün sabah saatlerinde tıraş olmak için evinden çıktı. Yaya olarak 3 kilometre uzaklıkta bulunan Emirhacılı Mahallesi'ne giden İkiz, buradan ayrıldıktan sonra ortadan kayboldu. Aile, İkiz'in gece saatlerinde eve gelmemesi üzerine durumu Jandarma ekiplerine bildirdi. Jandarma, Emirhacılı, Çökelek ve diğer yakın mahallelerde de yaptığı arama sonucu İkiz'i bulamayınca durum, Manisa AFAD ekiplerine bildirildi. Karapınar Mahallesi'ne gelen AFAD ekipleri 5 kişilik ekiple bölgede arama yaptı. Arama çalışmalarına mahalle imamı İlyas Erdul'un çağrısı üzerine toplanan çok sayıda mahalle sakini de destek verdi. Uzun süren arama çalışmalarına rağmen evli ve 1 çocuk babası İkiz'in bulunamaması üzerine ve havanın da kararmasıyla arama çalışmaları sonlandırıldı.

İkiz'in kullandığı ve kapalı olan cep telefonunun sinyalinden en son nerede konuşma yaptığına dair bilgi alabilmek için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile temasa geçildiği öğrenildi. İkiz'i arama çalışmalarının ilgili kurumdan gelecek olan cevaba göre gece de devam edebileceği öğrenildi.

Yorum Ekle