Altıparmak yaz-boz tahtasına döndü (ÖZEL HABER)

Ulaşımda şehir merkezinin can damarlarından biri olan Altıparmak Caddesi, bitmek tükenmek bilmeyen altyapı ve çevre düzenleme çalışmalarından dolayı yap-boz tahtasına döndü.

Altıparmak yaz-boz tahtasına döndü (ÖZEL HABER)
- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Altıparmak’ta günün belli saatlerinde sıkışan araç trafiğine bir de bitmek bilmeyen kaldırım çalışmaları eklenince hem esnafı hem de vatandaşı çileden çıkardı. Son yıllarda zaten eski ihtişamlı günlerinden çok uzak bir tablo çizen Altıparmak Caddesi’ndeki çalışmalar esnafı da olumsuz etkiliyor. Vatandaşların yerli yersiz yapılan çevre ve altyapı çalışmalarından dolayı Altıparmak Caddesi’nden kaçtığını belirten esnaf, gelen insanların ise alışveriş için değil işleri dolayısıyla caddeyi kullandıklarını, sürekli yapılan çalışma sebebiyle işlerinin olumsuz etkilendiğini söyledi.

Kaldırımların her çalışma sonrası yeniden sökülerek yapıldığını ifade eden vatandaşlar ise, “Caddede bir çalışma yapılacaksa, hepsi yapılır, sonra yol ve kaldırım yapılır. Sürekli yap-boz tahtası gibi yapılması milli serveti yok etmektir. Bursa’nın merkezindeki bu çalışmaların artık bir son bulmasını, çalışmaların biran önce tamamlanmasını istiyoruz” diye konuştular.

Yorum Ekle

İlgili Haberler