Altıparmak "Bursaspor çok istedi"

Bursaspor’a 2-1 yenilen Akhisarspor’da teknik direktör Mehmet Altıparmak, “Bursaspor, gençleriyle galibiyeti hak etti onları kutluyorum” dedi.

Altıparmak "Bursaspor çok istedi"
- A +

 

Altıparmak, maçla ilgili olarak şunları söyledi:

“Zorlu bir deplasmana gelmiştik. Genç oyuncular olmasına karyın müthiş taraftar desteğiyle oynayacaklarını biliyorduk. Çok koşan mücadele eden bir rakipti. Aynı mücadelenin karşılığını veremedik. Koşmazsan, mücadele etmezsen puan alamazsın. Bursaspor ilk yarı önde baskı yapan, ikili mücadeleyi kazandı. Bizim handikabımız çıkarken kaptırılacak toplardı. Öyle gol yedik. Çift santrfora döndük. Rakibin alanına oyunu yıkmak istedik. Beraberlik fırsatı bulduk atamadık. İkinci gol sonrası sistemi değiştirmedik. 2-1’i yakaladık. 10 kişi kaldık. Maçın sonunda Burak’ın vurduğu kafa gol olsa 1 puan alırdık. Hedef takımlar içindeyiz. Hedef takım gibi oynamak gerekli. Rakip çok koştu, istedi. Bursaspor taraftarı müthiş destek verdi. Böyle yenilgi almak istemiyorduk. Kendilerini tebrik ediyorum. Ligin başında böyle tokat yemek iyidir” dedi.

TÜRK FUTBOLU KAZANIR

Altıparmak, Bursaspor’un gençleriyle ilgili bir soruya ise, “Genç değil. Tecrübeli gibiydiler. Böyle devam ederlerse Türk futbolu için kazanç olacak. Onlar çok iyi oynadı. Gençlerin böyle oynaması beni sevindiriyor. Türk futbolunun böyle oyunculara ihtiyaç var” şeklinde cevapladı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler