"Altında fiyat istikrarı devam edecek"

Bursa Kuyumcular Odası Başkanı İsa Altıkardeş, altın fiyatlarının 100 lira civarında devam edeceğini söyledi.

"Altında fiyat istikrarı devam edecek"
- A +

 

Faruk Çağlayan tarafından 23 senedir geleneksel olarak düzenlenen iftarda kuyumcular bir araya geldi. Sektörün sıkıntılarından bahsedilen iftarda, 4 sene önce Bursa Ticaret ve Sanayi Odasında Kuyumcular Komite Başkanı sıfatıyla bankaların evlerdeki altınları toplamasıyla mücadele ettiğini söyleyen Çağlayan, "Yakın zamanda Bursa'da güzel gelişme oldu. Bursa Kuyumcular Odası Başkanı İsa Altıkardeş ve yönetim kurulu yaptıkları güzel çalışmalarla sektörümüze nefes aldıracak kararlar aldılar" dedi.

İsa Altıkardeş ise, kuyumcular arasındaki fiyat istikrarına dikkat çekerken, "Bir arkadaşımızın bir müşteriye satmış olduğu ürüne 'hayırlı olsun' demek yerine, 'bu ürünü bizden alsaydınız daha uyguna verirdik' gibi ifadeler kullanılıyordu. Biz bunun önünü kesip, sektörümüzün geleceğini daha iyi şekilde devam ettirmesini sağlamaya çalışarak sadece hizmet etmek istediğimizi gösterdik" diye konuştu.

7 Haziran seçimlerinin sonucuna göre altın fiyatının yükselmesinin beklendiğini dile getiren Altıkardeş, şunları söyledi: "100 lira seviyesinde altın fiyatları devam eder. Ramazan ayı içinde olduğu ve düğün sezonu olmadığı için şu an yatırımcılar sahada. Yatırımcılar alışverişlerini gerçekleştiriyor. Düğünü olan insanların bayram sonrası yoğun bir şekilde sektörümüze katkı sağlayacağını düşünüyoruz."

Yorum Ekle

İlgili Haberler