sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


"Altı ay sonra erken seçim var"

TV 100'de Hande Aydemir'in sunduğu Şimdi Konuşalım programına konuk olan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, HDP'nin kapatılacağını ifade ederek Kürt seçmenin AK Parti ve Vatan Partisi'ne yöneldiğini ileri sürdü. Perinçek'in bu sözleri "6 ay sonra erken seçim mi var?" sorusunu akıllara getirdi.

"Altı ay sonra erken seçim var"
- A +

 

Son dönemlerde yaptığı çıkışlarla adından söz ettiren Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, TV 100 ekranlarında konuk olduğu programda yine dikkat çeken ifadeler kullandı.

"GÜNEYDOĞU'DA İKİ PARTİYE KUVVETLİ YÖNELİŞ VAR"

HDP için " Türkiye'deki Amerikancıların büyüttüğü partidir" diyen Perinçek, "Onların sonu gelmiştir. Göreceksiniz. Ne Amerika ne CHP ne İYİ Parti onları kurtaramayacak. Kapatılması da Millet İttifakı'na çok ağır bir darbe vuracak. Yerine yenisi kurulsa da kapatılacaktır, yenisine de eskisi gibi oy verilmeyecektir. Oradaki oyları da size söyleyeyim; Güneydoğu'daki illerimizde iki partiye çok kuvvetli yöneliş var. Bunlardan birisi Vatan Partisi birisi de AK Parti'dir." ifadelerini kullandı.

"SAKLAYIN KONUŞMAMIZI, 6 AY SONRA SEYRETTİRİRSİNİZ"

Perinçek, programa damga vuran ve akıllara "Erken seçim mi geliyor?" sorusunu getiren açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: "Şu da çok yanlıştır, HDP'nin yerine yeni bir Kürt partisi kurulsun da efendim oylar oraya yönlendirilsin. Dediğim oy artışlarını göreceğiz. Saklayın bu konuşmamızı, 6 ay sonra seyrettirirsiniz. Bunları göreceğiz. Onların yerine yeni bir partiye falan da Türkiye izin vermeyecek. Atatürk zamanında HDP gibi bir parti kurulabiliyor muydu? Kurulamıyordu ve kurulamayacak."

İlgili haber için tıklayın.

Şişecam Bosna- Hersek'te dolandırıldı

Yorum Ekle

İlgili Haberler