Ali Akman'ın sözleşmesi ne şartlarda fesih edildi ? İşte detaylar ( Özel Haber)

Bursaspor'da Ali Akman'ın sözleşme fesih detaylarına Bursa.Com ulaştı

Ali Akman'ın sözleşmesi ne şartlarda fesih edildi ? İşte detaylar ( Özel Haber)
- A +

 

Bursaspor'un sözleşmeuzatma tekliflerini reddederek, yeşil beyazlı formayı giyerken kulüpten habersiz olarak Alman ekibi E.Frankfurtla sözleşme imzalayan Ali Akman, Bursaspor kulübünce kadro dışı bırakılmış ve Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'ne gönderilmişti. Yaşanan bu sürecin ardından dün Bursaspor Kulübünün Ali Akman'la sözleşmesinin "Kulübün menfaatleri doğrultusnda" fesh edildiği bilgisi Bursaspor Kulübünün yaptığı açıklama ile dün kamuoyuna duyuruldu. Yapılan duyuru detay verilmemesi yani sözleşmenin ne şartlarda fesh edildiğinin detaylı olarak açıklanmaması Bursaspor Kamuoyunda soru işaretlerine neden olmuş ve detaylı bir açıklama yapılması istenmişti.

Bu konuda araştırma yapan Bursa.Com Spor servisinin edindiği bilgiler ise şöyle...

Futbolcu Ali Akman'ın avukatları kadro dışı kararının iptali için Bursaspor Kulübüne ihtar çekiyorlar. Avukatlar İhtarın dikkate alınmaması durumunda Bursaspor'un 'Haksız kadro dışı' uygulaması nedeniyelE yetiştirme  bedeli alamayacağını ifade ediyorlar. 

Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er ise Ali Akman'ı tekrar kadroda görmek istemediğini ifade edince. Bursasporlu yöneticiler Ali Akman tarafıyla karşılıklı olarak sözleşme fesh etme kararı alıyorlar. Bu görüşmelerin sonrasında yapılan anlaşma ile de Bursaspor Kulübü Ali Akman transferinden 304 bin Euro yetiştirme bedeli almaya hak kazanıyor. 

Alınan bir diğer bilgiye göre kulübe yapılacak bu ödeme, futbolcu ve personel alacaklarının bir kısmı için kullanılacak.

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Taksici 03 Mart 2021 15:42 Aferin yönetim şahtınız şahbaz oldunuz.Kadro dışına almazdım bütün gün sadece saha kenarında düz koşu yaptırıp oynatmazdım kim ne diyebilirdi.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı M biçer 03 Mart 2021 21:51 Sezon sonuna kadar mukavelesi olduğu halde gönderildi yani kovuldu kalitesiz olduğu için kovuldu beşiktaş da dotukhanı bu şekilde kapi önune koymasini bekliyorum bursayi hiç sevmezdim helal olsun bursaya çok taktir ettim ilkeli kulupmuş çerçöp kapi dişari yallah

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı İbrahim Aydın 03 Mart 2021 20:27 Bursaspor her daim haklıdır

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı cemal varoglu16 03 Mart 2021 19:58 bence öncelik personel maaşlarına versinler başta yönetim kurulundakilere ödeme yapılsın .....

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Kadri Taban 06 Mart 2021 09:16 Hiçbir kişi Kulüpten önemli değildir.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Mustafa Haluk 04 Mart 2021 12:24 Bursaspor şu olmak demekki herkese göre değil

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Orhan Gürer 04 Mart 2021 10:30 Ahde vefa diye bir kavram,söz vardır.Bu delikanlı bilmeyebilir ama aile büyüklerinin bunu bilmemesi mümkün mü!

İlgili Haberler