AKP ile CHP koalisyonda anlaştı mı?

7 Haziran genel seçimlerinin sonucunda hiçbir partinin tek başına iktidara sahip olacak milletvekili sayısına ulaşamaması nedeniyle Türkiye’nin gündemi haline gelen ‘koalisyon’ da bulmaca çözüldü. Ankara kulislerinde Ak Parti ile CHP’nin kurmaylarının koalisyon hükümeti için el sıkıştığı bazı bakanlıkların sahibini bulduğu konuşuluyor.

AKP ile CHP koalisyonda anlaştı mı?
- A +

 

Antalya merkezli MY GAZETE internet sitesi, AKP ile CHP’nin koalisyon için hangi konularda el sıkıştığı bilgilerine ulaştığını yazdı.

CHP’YE 12 KOLTUK, BİRİ DERVİŞ’İN

Toplam 21 bakanlıktan oluşan kabineden CHP’ye 12 bakanlık verileceği iddia edilirken en önemli gelişme olarak Türkiye’ye dönecek olan Kemal Derviş’in CHP adına Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı olarak görev yapacağı neredeyse kesinlik kazandı.

KESİCİ TURİZM BAKANI MI OLUYOR

CHP’li isimler tarafından yönetilecek bakanlıklar arasında Turizm Bakanlığı da var. Mygazete’nin Ankara’daki görüşmeleri yakından takip eden kaynaklardan aldığı bilgiye göre Turizm Bakanlığı için İlhan Kesici´nin adı geçiyor.
CHP’ye turizmin yanısıra iki büyük bütçeli bakanlıktan ‘Enerji ve Tabii Kaynaklar’ ile ‘Ulaştırma ve Haberleşme’ den birinin verilmesine de kesin gözüyle bakılıyor.

KILIÇDAROĞLU’NUN TALEBİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘dönüşümlü başbakanlık’ talep ettiği, ilk planda kabul görmeyen bu talebin Ak Parti kurmaylarınca değerlendirileceği de gelen bilgiler arasında.
Gelişmeleri mygazete’den takip edebilirsiniz.

Yorum Ekle

İlgili Haberler