Akıntıya kapılan kadınlardan biri bulundu

Siirt'in Pervari ilçesinde derede akıntıya kapılarak kaybolan kadınlardan birinin cesedine ulaşıldı.

Akıntıya kapılan kadınlardan biri bulundu
- A +

 

Yukarıbalcılar köyü Çemikare Yaylası'ndaki dereden dün el ele tutuşarak geçmeye çalışırken akıntıya kapılan Hadiye Eryılmaz (67) ve Emine Gürbüz'ün (79) bulunması için dün havanın kararmasıyla ara verilen çalışmalara sabah tekrar başlandı.

Siirt ile Van'dan gelen Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına (AFAD) bağlı 20 personel ile Pervari İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı 150 kişilik ekibin de katılmasıyla yapılan çalışmalarda Hediye Eryılmaz'ın cesedine ulaşıldı.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan AFAD Siirt arama kurtarma uzmanı Nevzat Yıldız, AFAD Van ekibi tarafından yapılan aramalarda Eryılmaz'ın cesedinin akıntıya kapıldığı yerden yaklaşık 1,5 kilometre uzaklıkta bulunduğunu belirterek, Gürbüz'ü arama çalışmalarının ise sürdüğünü ifade etti.

Peynir yapımında kullanmak üzere ot toplamaya gittikleri yaylada dereyi el ele tutuşarak geçmeye çalışan Hadiye Eryılmaz, Emine Gürbüz ile Müri (67) ve Azime Toraman (50) akıntıya kapılmıştı. Boğulan Müri Toraman'ın cesedi sudan çıkarılırken, sudan çıkmayı başaran Azime Toraman Pervari Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştı. Akıntıya kapılarak kaybolan Hadiye Eryılmaz ile Emine Gürbüz için arama çalışması başlatılmıştı.

Yorum Ekle