Akdoğan'dan Demirtaş'a Brütüs göndermesi

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, partisinin Çayyolu'ndaki seçim koordinasyon merkezi açılışında konuştu.

Akdoğan'dan Demirtaş'a Brütüs göndermesi
- A +

 

'İmralı'ya karşı Brütüs olabilirsin ama kimse bizden Erdoğan'a karşı Brütüs olmamızı beklemesin'
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı eleştiren Akdoğan, "Cumhurbaşkanı'nın işi yok, kimin nereye oturacağına mı karışacak? İzleme heyetinde kimin olup, olmayacağına mı karışacak? Bunlar Öcalan adını kullanarak, topluma yanlış bilgi vermeye alıştıkları için şimdi Erdoğan adı üzerinden yalan uydurmaya başladılar. Öcalan'ın bir ilgisi yok, onun başkanı değil, bir şey değil.' 'Biz talimat almayız' demeye getiriyor. Peki talimat almazsanız bu heyet niye İmralı'ya gidiyor? Piknik yapmaya mı gidiyor? Yani Öcalan talimatını hiç iplemiyorsanız, sözünün bir kıymeti yoksa niye İmralı'ya gidiyorsunuz. Sen, İmralı'ya karşı Brütüs olabilirsin ama kimse bizden Erdoğan'a karşı Brütüs olmamızı beklemesin. Bizi kendinizle karıştırmayın" dedi.


"CUMHURBAŞKANI'NIN İŞİ YOK, KİMİN NEREYE OTURACAĞINA MI KARIŞACAK?"
Akdoğan, basında yer alan Selahattin Demirtaş'a atfen, 'Cumhurbaşkanı Dolmabahçe'de kimin nereye oturacağına karıştı, izleme heyetinde isimlere müdahale etti, şu olmasın bu olsun dedi' ifadelerine değindi. Akdoğan "Bunların hepsi külliyen yalan. Cumhurbaşkanı'nın işi yok, kimin nereye oturacağına mı karışacak? İzleme heyetinde kimin olup, olmayacağına mı karışacak? Bunlar Öcalan adını kullanarak, topluma yanlış bilgi vermeye alıştıkları için şimdi Erdoğan adı üzerinden yalan uydurmaya başladılar. Şunu özellikle vurgulamak istiyorum, bunların Çözüm Süreci'ne karşı olduğunun bir göstergesidir" diye konuştu.

"ÜÇ HAFTA ÖCALAN'I TAKMADILAR VE AÇIKLAMA YAPMADILAR"
Akdoğan, "Öcalan 4 Şubat'ta talimat verdi, 'PKK silahı bırakma kongresi toplasın' diye. Daha İmralı'dan heyet döner dönmez Selahattin Demirtaş 'Önümüzdeki günlerde yapılacak açıklama, çok büyük gelişmelere yol açacak gibi kimse beklentinin içine girmesin, rutin devam ediyor' değerlendirmesinde bulundu. Yani Öcalan'ı anlamsızlaştırmak için, mesajını anlamsızlaştırmak için, silahı bırakma çağrısını boşa çıkarmak için açıklama yaptı. Sözlü talimat verdi yapmadın, yazılı metin gönderdi yapmadın, imzalı metin gönderdi yapmadın, üç hafta Öcalan'ı takmadılar ve açıklama yapmadılar. Silahı bırakmak işlerine gelmedi, en sonunda mecbur kaldılar ve metni okumak zorunda kaldılar. Sen, İmralı'ya karşı Brütüs olabilirsin ama kimse bizden Erdoğan'a karşı Brütüs olmamızı beklemesin. Bizi kendinizle karıştırmayın" dedi.

"PİKNİK YAPMAYA MI GİDİYOR?"
Akdoğan, "Bugün de çıkmış diyor ki, 'HDP ile Öcalan'ın bir ilgisi yok, onun başkanı değil bir şey değil.' 'Biz talimat almayız' demeye getiriyor. Peki talimat almazsanız bu heyet niye İmralı'ya gidiyor? Piknik yapmaya mı gidiyor? Yani Öcalan talimatını hiç iplemiyorsanız, sözünün bir kıymeti yoksa niye İmralı'ya gidiyorsunuz? Ne işe yarıyorsunuz?" diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler