AK Parti'nin engelli milletvekili adayı oyunu kullandı

AK Parti Bursa Milletvekili adayı Bennur Karaburun, okulda engelli rampası olmadığı için oyunu kullanacağı sandığın başına gidemedi.

AK Parti'nin engelli milletvekili adayı oyunu kullandı
- A +

 

Karaburun oyunu sandık kurulu başkanını gözetiminde öğretmenler odasında annesi Havva Karaburun’un yardımıyla kullandı.

Geçirdiği trafik kazası sonucu kısmi felç geçiren Ak Parti Bursa 9'uncu sıra Milletvekili Adayı Bennur Karaburun, tekerlekli sandalye ile Yıldırım Çelebi Mehmet Lisesi’ne geldi. 1115 numaralı sandığın okulun alt katında olduğunu öğrenen Karaburun, okulda engelli rampası olmadığı için oyunu kullanacağı sandığın başına gidemedi. Karaburun’un annesi Havva Karaburun, okuldaki sandık kurulu başkanına durumu aktardı. Bunun üzerine Karaburun, okulun öğretmenler odasına alındı. Sandık kurulu başkanı elindeki oy pusulası ve oy mührünü Karaburun’un annesine verdi. Havva Karaburun’un yardımıyla oyunu kullanan milletvekili adayı seçimlerin hayırlı olmasını diledi.

Seçim boyunca çok çalıştıklarını ifade eden Karaburun, "Biz hiçbir zaman boş vaatlerde bulunmadık. Bu noktaya kadar getirdik. Bundan sonrası halkımızın teveccühü. Bizler vatanımız ve milletimiz için hizmet etmek adına buradayız. Okullarımız eski, bu okulda tarihi bir okul, engelliler için uygun şartlar olmadığı için oyumu okul dışarısında annemle birlikte kullanmak durumunda kaldım. Seçimlerin tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler