AK Partili Şahin iddialı konuştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, seçimlerden çıkan sonucu iyi değerlendirdiklerini belirtirken, "Biz kuruluş gayemize, yola çıkarken söylediklerimize yeniden dönerek, fabrika ayarlarına yeniden dönerek inşallah ilk seçimlerde yeniden tek başımıza iktidarı yakalayacağız" dedi.

AK Partili Şahin iddialı konuştu
- A +

 

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Şanlıurfa’da partisinin İl Başkanlığı ile Büyükşehir Belediyesi tarafından Rabia Meydanı’nda düzenlenen iftar yemeğine katıldı. İftara davet edilen ancak koalisyon görüşmeleri nedeniyle programa katılmayan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yerine Şanlıurfa’ya gelen Mehmet Ali Şahin, yemek öncesinde yaptığı konuşmada partisinin seçimlerde aldığı sonucu değerlendirdiklerini söyledi. Seçmenin verdiği mesajı iyi aldıklarını belirten Şahin "2011 seçimlerde bize oy verip 2015 seçimlerinde oy vermeyen milletimizin gönlünü alacağız. Biz yola çıkarken ’Devlet adına millet nezdinde siyaset yapmak için yola çıkan bir parti değiliz’ dedik. Bilakis millet adına devlet nezdinde siyasete talip olduğumuzu söyledik. Ama zaman içinde devletin politikalarını sezmiş olmalı ki millet bize 7 Haziran’da uyarıda bulundu. Biz kuruluş gayemize, yola çıkarken söylediklerimize yeniden dönerek, fabrika ayarlarına yeniden dönerek inşallah ilk seçimlerde yeniden tek başımıza iktidarı yakalayacağız" dedi.

’GÜNDE 900 MÜSLÜMAN KATLEDİLİYOR’

Ortadoğu’da özellikle Irak ve Suriye’de yaşanan gelişmelere değinen Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Dünya’da ortalama bin Müslüman katlediliyor. Yine bu bin Müslüman’ın yüzde 90’ı kendisi Müslüman iddia eden bir başka kişilere tarafından öldürülüyor. Bu da günde ortalama 900 Müslüman’ın katledilmesi demektir. Bu reva mı? ’Ben Müslüman’ım’ diyen bir insan böyle bir davranışta bulunabilir mi? Kuran’ın verdiği mesaja bugün çok ihtiyacım var. Bu kutsal günlerde bizlere bu mesajları veriyor ve biz bunu anlayabiliyorsak ne mutlu bize."

YEMEK GERGİNLİĞİ YAŞANDI

Şahin’in konuşmasının ardından yemek organizasyonunu üstelen firmaya ait bir minibüs tarafından alana getirilen yemek paketlerinden almak isteyen çoğunluğu Suriyeli kalabalık izdihama yol açtı. Kalabalıktakilerin çoğunluğu kumanyaları alıp evine götürürken, iftarı masada bekleyen vatandaşlar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, AK Parti milletvekilleri Nureddin Nebati, Halil Özcan, Kasım Gülpınar, Seyyit Eyyüpoğlu, Hamide Sürücü ve Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in oturduğu protokol masasına gelip davet edilmelerine rağmen yemek yiyemedikleri için tepki gösterdi. Bu sırada görevlileri ile vatandaşlar arasında gerginlik yaşandı.

BAŞKAN GÜVENÇ ÖZÜR DİLEDİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, iftar masasında yemek almadıkları için programı terk eden vatandaşlardan özür diledi. Güvenç, yaşanan aksaklıktan ötürü herkesin hakkını helal etmesini istedi, masaları gezerek vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı ve iftarını açamayan çoğu vatandaşa lokantada iftar yemeği verdi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler