AK Partili başkan kendisi ile fotoğraf çekilmek istemeyen memura önce hakaretler yağdırdı sonra sürgün ettirdi

AK Partili Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'nın kendisi ile fotoğraf çektirmek istemeyen memur işçi M.K.'ye hakaretleri ve tehditleri ortaya çıktı.

AK Partili başkan kendisi ile fotoğraf çekilmek istemeyen memura önce hakaretler yağdırdı sonra sürgün ettirdi
- A +

 

İstanbul Bağcılar'ın AK Partili Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı 28 Ocak 2021'de İşletme ve İştirakler Müdürlüğü'ne yaptığı ziyaret sonrasında çalışanlarla fotoğraf çektirmek istedi.

Ancak devlet memuru M.K., Çağırıcı ile fotoğraf çektirmek istemedi. 

KRT’den Mutluhan Yıldız’ın haberine göre, AK Partili Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, memura hakaretler yağdırırken; o anlar ses kayıtları da ortaya çıktı.

''BUNUN ELİNE DÜDÜK VERİN, KAPIYA DİKİN''

Ses kayıtlarında Çağırıcı'nın, "Kim lan bu geri zekalı, aptal herif, ukela, niye oğlum bunun siciliyle oynamıyorsunuz, bunun eline düdük verin, kapıya dikin gitsin mahkemeye" ifadelerini kullandığı duyuldu.

Memur M.K. ise Çağırıcı'nın hakaret ve tehditleri karşısında sakinliğini bozmadı.

ÖNCE AÇIĞA ALINDI SONRA SÜRGÜN EDİLDİ

Belediye yönetimi M.K.'ye 'saygısızlık' suçlamasında bulundu. M.K. hakkında önce inceleme başlatıldı, ardından açığa alındı.

M.K., olay günü bulundukları ortamda çok sayıda kişinin olduğunu, görüntülerin çekilmiş olabileceğini, bu görüntülerin izlenmesi ve incelenmesi halinde bir saygısızlığının olmadığının görüleceğini belirterek görüntüleri bulunmasını ve incelenmesini talep etti. Ancak belediye yönetimi kabul etmedi.

M.K. hukuk mücadelesi ile görevine geri döndü, ancak bu sefer de sürgün edilerek kadrosu ile ilgisi olmayan işlere gönderildi. M.K.'nin sendikal hakları belediye tarafından engellenirken; bilgi edinme dilekçeleri de cevapsız kaldı.

HUKUKSUZ TALİMATLARDA BULUNDU

AK Partili Başkan Çağırıcı'nın ses kayıtlarında ayrıca Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin'e hukuksuz talimatlarda bulunduğu, Şirin'in de "Tamam Başkanım" dediği ortaya çıktı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler