AK Parti'den itiraz geldi

AK Parti Erzincan İl Başkanı Orhan Bulut, seçim sonuçlarına itiraz ettiklerini belirtti.

AK Parti'den itiraz geldi
- A +

 

Bulut, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Tuna Güneş ile Erzincan Adliyesi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına başvurarak, merkez ilçe ve 8 ilçede oyların yeniden sayılması için başvuruda bulunduklarını söyledi.

Avukatlarının itiraz gerekçelerini hazırladıklarını kaydeden Bulut, "Merkez ilçe başkanımızın imzasıyla buradaki merkez ilçe hakimliğine verdik. İlçelerimiz de kendi ilçelerindeki hakimliklere müracaatlarını yapıyor. Erzincanlı hemşehrilerimiz takdir ederler ki çok az bir oy farkıyla ikinci milletvekilliğimizi kaybettik" dedi.

Yurtdışı oylarıyla AK Parti'nin toplam 65 bin 409, CHP'nin de 33 bin 667 oy aldığını belirten Bulut, 963 oy aldıkları takdirde ikinci milletvekilini çıkarabileceklerini söyledi.

Geçersiz oyların sonucu etkileyeceğine inandıklarını ifade eden Bulut, şöyle konuştu:

"Haliyle bu oy çok düşük bir oy fark var. 154 bin oyda 963 oy çok az bir oy. 929 sandık var. Her sandıkta bir oy yanlışlık yapılmış olsa bizim milletvekili çıkarma ihtimalimiz doğuyor. Bu gerekçeleri bildirerek bütün ilçelerde itirazımızı yaptık. Bizim 2 bin 390 geçersiz oyumuz var. Bu oylar bile gözden geçirildiği takdirde seçimin neticesini değiştirebilir."

Yorum Ekle

İlgili Haberler