Ailesi 13 gündür haber alamıyor

Muş'un merkeze bağlı Şenova Köyünde yaşayan Yılmaz ailesi 13 gündür 22 yaşındaki oğulları Erdinç Yılmaz'dan haber alamıyor.

Ailesi 13 gündür haber alamıyor
- A +

 

Merkeze 18 kilometre uzaklıktaki, Şenova Köyü'nde yaşayan Feleknaz ve Hüseyin Yılmaz çiftinin 8 çocuğundan 7'ncisi olan Erdinç Yılmaz, Kıbrıs'ta askerliğini yaptıktan sonra geçen nisan ayında ailesinin yanına geldi. 25 Mayıs günü Yeroluk köyünde yaşayan ablası Özgür Özmen'in yanına gideceğini söyleyerek evden ayrılan Yılmaz'dan o günden sonra haber alınamadı.

Oğullarının kaybolması üzerine jandarmaya başvuran Yılmaz ailesi büyük üzüntü içinde olduklarını belirtti. Oğullarının ablasına gitmediğini öğrendikten sonra büyük panik yaşadıklarını kaydeden aile, 13 gündür tek bir haber alamadıklarını ifade etti.

Kardeşinin kimseyi kırmayan uyumlu bir yapısının olduğunu aktaran ağabey Selçuk Yılmaz, "Arayıp sormadığımız yer kalmadı. Ailece perişan olduk. Telefonu sürekli kapalı. Bir süre Bursa ve İstanbul'da tekstil sektöründe çalıştıktan sonra askere giden kardeşim, askerden geldiği zaman çok mutluydu. Erdinç 25 Mayıs günü eve gelip üstünü değiştirdi ve sonra ablasına gideceğini belirterek evden çıktı. O gün kendisiyle görüşmedik ancak ertesi gün merak edip aradık kendisine ulaşamadık. Kız kardeşimi aradık o da kendilerine gelmediğini söyleyince büyük bir şok yaşadık" dedi.

Kardeşi Erdinç'in başına kötü bir şey gelmesinden korktuklarını söyleyen Selçuk Yılmaz, "Annem ve babamın gözüne uyku girmiyor, sürekli ağlıyorlar. Ailesi ve sevenleri olarak hepimiz çok üzgünüz. Erdinç'in bir an önce eve dönmesini istiyoruz. Hayatından endişe ediyoruz" diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler