Ahlaksız şantaj böyle bitti!

26 yaşındaki Ş.Ç., Facebook’ta kandırdığı 16 yaşındaki kıza ajansa gönderme bahanesiyle çıplak fotoğraflarını çektirdikten sonra şantaj yaptı. Şikâyet üzerine devreye giren polis, L.A. gibi randevu vererek Ş.Ç.’yi yakaladı.

Ahlaksız şantaj böyle bitti!
- A +

 

İstanbul'da, 16 yaşındaki L.A. adlı kız annesiyle polise başvurarak internet üzerinden kendisine musallat olan bir kişi için şikâyette bulundu.

Polise olayı anlatan L.A, “Facebook sayfamda bir kişiyle sohbet ettik. Sonra görüntülü sohbet ettik. Bana ‘Fiziğin güzel, modelik yapar mısın? Tanıdığım ajans sahipleri var’ dedi. İlgimi çekti. Sonra benim yarı çıplak resmimi çekmemi istedi. Ajansa göstereceğini söyledi. ‘Bu resimler sadece yurtdışındaki kataloglarda yayınlanacak’ dedi. Ben de kabul ettim. Ancak sonra benim tamamen soyunmamı istedi. Kabul etmedim. Beni tehdit etti. Kendisiyle ilişkiye girmezsem resimlerimi aileme göstereceğini söyledi” diye ifade verdi.

Bu şikâyet üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Bilişim Büro Amirliği’nin siber ekibi, internet üzerinde takip başlattı. Bu arada kızın Facebook şifresini alan polis, genç kızdan bir süre Facebook sayfasına girmemesini istedi. Şüphelinin internete bağlandığı IP numarasını tespit etmek için geniş çaplı çalışma yapıldı. Şüphelinin hep farklı internet bağlantıları kullandığı tespit edildi.

KIZIN FACEBOOK SAYFASIYLA TUZAK

Küçük kızın adresini aktif gören şüpheli, hemen yazarak “Ne oldu, senden cevap bekliyorum” dedi. Bunun üzerine L.A.’ymış gibi yazan polis, “Tamam dediğini yapacağım. Ama resimlerimi sonra silersin” diye mesaj gönderdi. Şüphelinin buluşma teklifini kabul eden polis, ‘Tamam o zaman buluşalım. Ama kimse bilmesin. Bana da resimlerimi getirirsin” diyerek buluşma yeri verdi.

KARŞISINDA POLİSİ GÖRDÜ

Polis, verilen buluşma yerine 1 saat önce gitti. Şüphelinin söylediği kafe mercek altına alındı. L.A. ile buluşmaya geldiğini sanan şüpheli, karşısında polisi görünce şok oldu. Gözaltına alınan şüpheli Ş.Ç.’nin (26) bilgisayarına el konuldu. Ş.Ç.’nin bilgisayarında 11 ayrı yaşı küçük kızla yazıştığı ortaya çıktı. Kendisini yaşı küçük olarak tanıttığı belirlenen Ş.Ç.’nin bilgisayarında çocuk pornosu görüntüleri de ele geçirildi. Ş.Ç., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler