Ağda ciltte sarkma yapabilir

Operatör Dr. Hasan Subaşı, istenmeyen tüylerinden kurtulma çabası içinde ağda, tüy dökücü krem ve lazer epilasyon gibi farklı yöntemler denediğini belirtirken, dikkat edilmesi gerekenin yapılan bu işlemlerde vücuda zarar vermeden kalıcı başarı olduğunu kaydetti. 

Ağda ciltte sarkma yapabilir
- A +

 

Yaygın olarak kullanılan ağdanın 15-30 gün arasında rahatlama sağladığının altını çizen Dr. Hasan Subaşı, bu yöntemde uygulama yapılan bölgenin enfeksiyona açık olup olmadığı, bölgedeki kılcal damarları artırıp artırmadığı gibi soru işaretleri bulunduğunu belirtti. Pek çok kişi tarafından gözardı edilmekle birlikte uzun süreli ağda kullanımının ciltte sarkmalara neden olabileceğinin altını çizen Operatör Dr. Hasan Subaşı, bu durumun da kişiyi mutsuz edebileceğini kaydetti. 


Dr. Subaşı, “Sıcak ağda uygulaması ciltte gözeneklerin açılmasına neden olduğu için enfeksiyona uygun bir ortam oluşturabilir. Aynı zamanda gözeneklerin açılması sonucu damarlar genişler ve bu ilerleyen dönemlerde varis gibi problemlere neden olabilir. Soğuk ağdada ise, başarı için aynı yere 2 ya da 3 kez uygulamak gerekir. Bölge kızarabilir ve hatta kabuklanabilir. Her iki ağda yönteminin bir başka önemli dezavantajı ise ciltte sarkmalara neden olabilmesidir. En azından ayda bir kez zaman ayrılması gereken bu işlem, aynı zamanda kişi için ağrılı bir süreç haline dönüşebiliyor” dedi.

SON YÖNTEM LAZER EPİLASYON

Modern dünyada kişinin istemediği tüylerinden kurtulabilmesi amacıyla medikal estetik alanında geliştirilen son yöntemin lazer epilasyon olduğunu kaydeden Dr. Hasan Subaşı, “Uzman doktor tarafından yapıldığında kalıcı başarı sağlanan lazer epilasyon diğer yöntemlere göre son derece üstündür” açıklamasını yaptı.

LAZER EPİLASYON UZMAN DOKTOR GÖZETİMİNDE YAPILMALI

Lazer epilasyon uygulamasının mutlaka uzman bir doktor gözetiminde yapılmasının öneminin altını çizen Operatör Dr. Hasan Subaşı açıklamasını şöyle sürdürdü:

Lazer epilasyon, uzman doktor gözetiminde kullanıldığında tüylerden tamamen kurtulmanın en iyi yolu olmasının yanında aynı zamanda en az komplikasyon olan yöntemdir. Çünkü konusunda uzman bir doktor ancak cilt tipi, kıl tipi, hormonal rahatsızlıklar gibi tıbbi faktörler hakkında bilgi sahibidir. Lazer cihazlarının kullanımında tıp bilgisinin yanı sıra fizik bilgisi de gerekmektedir. Zira lazerlerin tüm parametreleri, dalga uzunluğu, o dalga uzunluğuna göre cildin hangi derinliğini etkilediği ve oldukça komplike ayarların ne zaman ve nasıl kullanılacağına ancak bir doktor karar verebilir. Ayrıca cildi yakma, iz bırakma, lekeye sebebiyet verme gibi komplikasyonlar bilinçsiz kullanım neticesinde görülmektedir. Bunlar ender olsa da, doktor tarafından yapılmaz, en azından bu komplikasyonlara nasıl baş edebileceğini bilir. Kişinin cilt yapısına uygun olan lazer seçimini de en iyi doktor yapabilir çünkü bu konuda ayrıntılı bilgisi vardır.”

5-6 SEANSTA KALICI BAŞARI

Dr. Hasan Subaşı, istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen kişilerin uygulama yaptıracağı yerlerde öncelikle fiyatı sorduklarını, ardından lazer epilasyon cihazı ve doktor ile ilgili bilgi istediklerini belirtti. Bunun son derece yanlış bir tercih olduğunun altını çizen Dr. Subaşı, “Öncelikle öğrenilmesi gereken, işlemin mutlaka bir doktor gözetiminde olup olmadığı ve kullanılacak lazer cihazı ile ilgili bilgilerdir. Fiyat en son tercih olmalıdır. Çünkü sahip olduğunuz belki de en önemli değeriniz olan vücudunuz söz konusu” diye konuştu.
Lazer epilasyon uygulaması ile kişinin cilt ve tüy yapısına bağlı olarak 5 ya da 6 seansta kalıcı başarı sağlanabildiğini vurgulayan Operatör Dr. Hasan Subaşı, “Lazer epilasyon yöntemini tercih ederek, aylık rutin bir riskten ömür boyu kurtulabilirsiniz” dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler