Acılı babadan çıkan haberlere tepki!

Manisa’nın Gölmarmara ilçesinde meydana gelen trafik kazasında eşini ve oğlunu kaybeden Hasan Kaya, oğlunun kendi zoruyla harçlık çıkarması için bağa gönderildiği yönünde basında çıkan haberlere tepki gösterdi.

Acılı babadan çıkan haberlere tepki!
- A +

 

Manisa’nın Gölmarmara ilçesindeki kazada hayatını kaybeden 15 kişinin yaşadığı Salihli’nin Çökelek Mahallesinde hemen hemen her evde yaşanan hüzün Kaya ailesinin evinde iki kat yaşanıyor. Feci kazada eşi Dürdane Kaya ve İki oğlundan biri olan 16 yaşındaki Burak Kaya’yı kaybeden Hasan Kaya basında oğlunun kendi zoruyla harçlığını çıkarması için bağa gittiğinin yazılmasının da kendilerini derinden üzdüğünü belirterek çıkan haberlere tepki gösterdi. Arkadaşları Burak Kaya’yı anlatırken, Burak Kaya’nın babaannesi Halime Kaya da gencecik yaşta uğurladığı torunu Burak’ın ardından gözyaşı döktü.
Babaanne Halime Kaya, “Genç gittiler genç. Huyu da ayrıydı Burak’ımın. Ciğerim benim, paşam benim. 16 yaşındaydı ama 16 yaşında demezdiniz öyle bir Burak’tı” diyerek gözyaşları döktü. Halime Kaya’yı komşu ve akrabaları teselli etti.

Feci kazada hem eşi hem de oğlunu kaybeden Hasan Kaya, “Dua ediyoruz, arkalarından Kur’an okuyoruz. Acımız büyük ama metanet diliyoruz Allah’tan. Karşıdan gelen TIR şoförü suçlu tamamen. Sağdan giden şeridi sola geçerek ihlal etmiş olay yerinde gördüğümüz bu. Acımız büyük. Bu şoförleri bir yapacaklarına iki yapsınlar. Şoför Uykum vardı demiş. Buna devlet mi artık kim el atacak bilmiyorum” dedi.
İki oğlu olduğunu kazada bir oğlu ile eşini kaybettiğini anlatan acılı baba, “Oğlum Burak çok uysal birisi, girgindi, çalışkandı. Herkes Burak diye geliyordu. İmam hatip okulunu terk ederek bu sene endüstri meslek lisesine gitmek istiyordu. İmam hatip lisesinde biraz zorlanmıştı. Böyle karar vermiştik” dedi.
Oğlu hakkında bugün gazetelerde ‘Babasının zoruyla harçlık çıkarmak için ölüme gitti’ şeklinde çıkan haberleri gördüğünde acısının bir kat daha arttığını kaydeden Hasan Kaya kendisinin kimseye bu yönde bir beyanat vermediğini ve ilk açıklamayı şimdi yaptığını anlatarak, “Ben böyle bir röportaj vermedim. Ben acımla uğraşıyorum. İlk defa da sizlerle karşılaşıyorum. Bu çok yanlış bir iş bunu hangi basın yaptıysa. Oğlum zaten vefat etmiş. Bunu nereden duydular nasıl yaptılar anlamıyorum, tövbe Yarabbim” diyerek tepkisini dile getirdi.
Burak Kaya’nın arkadaşı Hamza Yılmaz ise kazayı duyduğunda çok üzüldüğünü belirterek, Burak çok iyi biriydi. İlkokulu ortaokulu hep beraber okuduk. Daha sonra o İmam hatip lisesine gitti ve ben çalışmaya gideceğim diyerek okulu bıraktı. Dışarıdan okuyacağını söylüyordu. Çok iyi biriydi Burak. Kur’an kurslarına gidiyordu, camiye gidiyordu. Kaza olduğunu duyduğumuzda çok üzüldük ve mezarlığa ziyaretine gittik” şeklinde konuştu. 

Yorum Ekle