Acilen yıkılmaları gerekiyor ama…

Osmangazi Belediyesi’ne ait hizmet binalarının depreme dayanıklılığı, MHP Grubu’nca yeniden gündeme taşındı. Yıkılması gereken binalar kullanılmaya devam ediliyor.

Acilen yıkılmaları gerekiyor ama…
- A +

 

Osmangazi Belediye Meclisi MHP Grup Sözcüsü Cemil Aydın, 5 yıl önce Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nce hazırlanan teknik rapora göre, Akpınar, Elmasbahçeler, Emek, Soğanlı ve Demirtaş hizmet binalarının depreme dayanıksız olması nedeniyle acilen yıkılması gerektiğini hatırlattı.

Cemil Aydın, bu rapor doğrultusunda Emek ve Demirtaş hizmet binalarının yıkıldığını ancak diğer binaların çok amaçlı olarak kullanıma devam edildiğini söyledi.

Aydın, kentsel dönüşüm kapsamında 0.50 emsal artışı tartışmalarının Bursa gündemine yerleştiği bugünlerde belediyelerin can ve mal güvenliğinin olmadığı, her gün yüzlerce insanımızın sosyal faaliyetler için kullandığı bu binalarda bir an önce dönüşüm başlatmasını istedi. Cemil Aydın, “Osmangazi Belediyesi yönetimi, bıu çalışmayı derhal başlatarak, inandırıcılığını ortaya koymalıdır.

MHP Meclis Grubu olarak uzun süredir gündemde tuttuğumuz, yazılı ve sözlü önergelerle teklif ettiğimiz Zemin Vize uygulaması hemen yürürlüğe girmeli ve fay hatlarına imar izni verilmemelidir” diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler