8 milyonluk zarar

İzmir’in Menderes ilçesinde, ilk belirlemelere göre elektrik kontağından çıkan yangın sonucu kullanılamaz hale gelen yağ fabrikasında yaklaşık 8 milyon TL’lik zarar meydana geldiği bildirildi.

8 milyonluk zarar
- A +

 

Menderes ilçesinin Tekeli Mahallesi Organize Sanayi Bölgesi’nde (İTOB) bulunan bitkisel yağ rafineri fabrikasında ilk belirlemelere göre elektrik kontağının tutuşması sonucu saat 01.30 sıralarında yangın çıktı. Çıkan yangın sonucu, gece vardiyasında çalışan işçilerden Ahmet Sezigen 4’üncü kattan aşağıya atladı. Sezigen’in atladığını gören ve onu tutmaya çalışan mesai arkadaşı İbrahim Gümüş ve Sezigen yaralandı. durumun bildirilmesi üzerine Menderes, Torbalı ve İzmir merkezden çok sayıda itfaiye ekibi gönderildi.

Yaralanan işçiler sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı. İtfaiye ekipleri alevlerin metrelerce yükseğe yayıldığı yangına müdahale etmekte güçlük çekti. Sabaha kadar süren müdahale ile yangın tamamıyla söndürüldü. Günün ışımasıyla birlikte yağ fabrikasındaki tahribatta ortaya çıktı.

Fabrika kullanılmaz hale gelirken 3 katlı fabrikanın bir bölümünün çöktüğü görüldü. Ayrıca fabrika çevresindeki yağ tanklarının ve fabrikada kullanılan folkfirtlerin yandığı gözlendi. Öte yandan yangın nedeniyle fabrika duvarlarının çatladığı çökme riski oluşturduğu görüldü. Fabrika çevresinde herhangi bir önlem alınmaması ise dikkat çekti. Fabrikada yaklaşık yaklaşık 8 milyon liralık zararın meydana geldiği öğrenilirken yangınla ilgili soruşturma açıldığı bildirildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler