75 yaşında üç engelli çocuğa bakıyor

Adıyaman’da zihinsel ve bedensel engelli 3 çocuğuna tek başına bakmaya çalışan yaşlı adam, hayırseverlerden yardım beklediğini söyledi.

75 yaşında üç engelli çocuğa bakıyor
- A +

 

Adıyaman’a bağlı Karahöyük köyünde yaşayan 75 yaşındaki Hüseyin Aksu, zihinsel ve bedensel engelli 3 çocuğuyla yaşam mücadelesi veriyor. Eşini 8 yıl önce hastalıktan dolayı kaybeden Hüseyin Aksu, 20, 21 ve 27 yaşlarındaki engelli çocukları Mehmet, Sezen ve Medine'ye tek başına bakmaya çalışıyor. Daha önce çiftçilik yaptığını söyleyen Aksu, eşinin ölümünden sonra çocuklara bakacak kimsesi olmayınca çiftçiliği bırakarak, zihinsel ve bedensel engelli 3 çocuğuna bakmaya başladığını belirtti.

3 engelli çocuğuna uzun süredir tek başına bakmaya çalışan yaşlı adam, maddi imkansızlık nedeniyle zor günler geçiriyor. 3 ayda bir aldığı engelli maaşı dışında geliri olmadığını ifade eden Hüseyin Aksu, kendisine uzatılacak bir eli bekliyor.

Eşinin ölümünden sonra her şeyin daha kötüye gittiğini söylerken gözyaşlarını tutamayan Aksu, “Eşimle akraba evliliği yaptık. Ve bir süre sonra akraba evliliğinden dolayı 3 çocuğumuz hem zihinsel hem de bedensel engelli doğdu. Eşim çocuklarımıza bakarken, ben tarlada orada burada çalışıyordum. Eşim hastalıktan dolayı yaklaşık 7-8 yıl önce hayatını kaybetti. Ben de çocuklarıma hem annelik hem de babalık yapmaya çalıştım. Çocuklara bakmaktan aynı zamanda yaşımdan dolayı çalışamaz hale geldim. Çalışamadığım için maddi durumumuz her geçen gün kötüye gitti. Evde hiç bir şeyim yok. Çocuklarımla olmaktan yine mutluyum ama halimiz ne olacak bilmiyorum. Çocuklarımdan dolayı eşim öldükten sonra bir daha da evlenmedim düşünmedi de. Utanarak içim acıya acıya söylüyorum. Bana ve çocuklarıma yardım edin. Kendimi geçtim çocuklarıma yardım edin. Ben bugün varım yarın yokum çocuklarım ne olacak benden başka kimseleri yok” dedi.

Yorum Ekle