6 polis saldırgan köpeği ancak durdurabildi

Danimarka'da 6 yaşında küçük bir kıza saldıran köpek, olay yerine gelen 6 polis tarafından vurularak etkisiz hale getirildi.

6 polis saldırgan köpeği ancak durdurabildi
- A +

 


Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da 6 yaşındaki bir kız çocuğu ‘bullterrier’ cinsi kamp köpeğinin saldırısına uğradı. Köpeğin sahibi ve kız çocuğunun ailesi, küçük kızı kurtarmak için büyük çaba sarf etti, ancak köpeğin ısırmasına mani olamadı. Olay yerine gelen 6 polis ise köpeği yakalamaya çalışınca saldırıya uğradı. Polis köpeği vurarak etkisiz hale getirmek zorunda kaldı. Ancak köpek öldürülmeden önce küçük kızın kafasında 8x10 cm büyüklüğünde derin bir yara açtı. Çeşitli yerlerinden ısırılan kız çocuğu hastanede tedavi altına alındı.

Natasja Alban adındaki görgü tanığı: “Annemlere ziyarete gitmiştim ‘şu köpeği durdurun’ şeklinde haykırışlar duydum. Pencereden baktığımda köpeğin sahibi ve çocuğun ailesi köpeğin kafasına tekme atıp durdurmaya çalıştığını ama köpek bir türlü kızı bırakmadığını gördüm. Sonunda polisler geldi, onlar da durduramayınca köpeği vurmak zorunda kaldılar.” dedi.

Köpeğin sahibi 27 yaşındaki kadın ise köpeğinin oynamak istediğini, küçük kız korkunca da ısırdığını öne sürdü. Emniyet Müdürlüğü’nden Bo Ludvigsen görgü tanıklarının ifadesine göre köpeğin ipli olduğunu ancak bir şekilde sahibinin elinden kurtularak küçük kıza saldırdığını söylediklerini belirtti. Sahibinin köpeğini vuran polislere tükürdüğü ve köpeğine sahip olamadığı için mahkemeye çıkarılacağı bildirildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler