6 kez kalp krizi geçirdi

6 kez kalp krizi geçiren Karani Tatar, "Kendimi şanslı hissediyorum, hala hayattayım" derken, bu durum doktorları da şaşırtıyor.

6 kez kalp krizi geçirdi
- A +

 

Denizlili 46 yaşındaki Karani Tatar, ölüme adeta meydan okuyor. 5'i bu yıl olmak üzere son 6 yıl içinde, 6 kez kalp krizi geçiren Tatar, "Kendimi şanslı hissediyorum, hala hayattayım" derken, bu durum doktorları da şaşırtıyor.

Evli, iki çocuk babası Karani Tatar, ilk olarak 6 yıl önce Denizli'deki evinde kalp krizi geçirdi. Kalbe giden tıkalı olan bir damarı açılan Tatar'ı uyaran doktorlar, perhizlerine dikkat etmesini istedi. Denizli'de bir çimento fabrikasında çalışan Tatar, geçen Ocak ayında, Mersin'in Silifke ilçesi, Taşucu Mahallesi'nde önümüzdeki günlerde hizmete girecek olan Medcem Çimento Fabrikası'na sorumlu müdür olarak görevlendirildi. Bunun üzerine Tatar, evini Silifke'ye taşıdı. Burada yeni bir hayata başlayan Tatar, birer ay arayla 5 kalp krizi daha geçirdi.

Her defasında da tedavisi yapılan Tatar, taburcu edilip, evine gönderildi. Denizli'nin Çal İlçesi'nde Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Adnan Tatar, MHP'li Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan ile Silifke'ye gidip, geçen 2 Haziran'da 6'ıncı kez kalp krizi geçiren kardeşi Karani Tatar'ı Denizli'ye getirdi.

Sık sık doğa gezilerine katılan, denizde dalış yapan Karani Tatar, "Bugüne kadar 6 kez kalp kirizi geçirdim. Bunun 5'i Ocak ayından bu yana. 4 kez stent takıldı. Kendimi şanslı hissediyorum, hala hayattayım. Bu kadar çok kalp krizi geçirmeme doktorlar da şaşırıyor. Memleketim olan Denizli'nin Çal ilçesinde bir hafta dinlenip, yeniden işim için Mersin'e gideceğim" dedi. Tatar'ın doktorların by-pass ameliyatı olma önerisini ise kabul etmediği de öğrenildi.

"METEBOLİZMASI İNCELENMELİDİR"

Denizli Er-Pa Özel Sağlık Hastanesi'nde görevli Kardiyoloji Uzmanı Op. Dr. Özgür Taşköylü ise hastayı muayene etmeden kesin konuşmanın yanlış olacağını belirtip, "Ancak bir insan 6 kez kalp krizi geçiremez. Bu sıra dışı bir olay ve normal değil. Bir insan en fazla 2 ya da 3 kez kalp krizi geçirir. Hastanın metebolizmasının iyi incelenmesi gerekiyor. Damarlarında pıhtılaşma bozukluğu olduğundan ya da ilaçlarını düzenli almadığı için bu kadar sık kalp krizi geçirmiş olabilir. Allah kendine uzun ömür versin" diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler