"500 bine yakın vatandaşımızı hapisten kurtaracağım"

Kılıçdaroğlu, Atatürk Alanı'nda düzenlenen mitingde konuştu.

"500 bine yakın vatandaşımızı hapisten kurtaracağım"
- A +

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Bize diyorlar ya 'CHP elitlerin, zenginlerin partisidir. CHP şöyledir, böyledir'. CHP Anadolu'nun partisidir" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bize diyorlar ya ' CHP elitlerin, zenginlerin partisidir.CHPşöyledir, böyledir'. CHP Anadolu'nun partisidir. CHP fakir fukaranın partisidir.  CHP ezilenin,CHP onurlu insanların partisidir" dedi.

Kılıçdaroğlu, Atatürk Alanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, bugün "Yüzyılın Projesi"ni açıkladıklarını belirterek, "Bizim projemiz, ülke nasıl büyüyecek, işsizlik nasıl azalacak. Türkiye hem bölgesinin hem dünyanın en güçlü ülkesi haline nasıl gelecektir? bunu anlattık. Bu projemizin en önemli ayaklarından birisi de Karadeniz'de Trabzon ve Samsun" diye konuştu.

Trabzon'un, Karadenizin ve ülkenin en önemli kentlerinden biri olarak nitelendiren Kemal Kılıçdaroğlu, kentin hak ettiği yeri ve büyümeyi sağlayamayarak göç verdiğini, Trabzon'u bölgenin en işlevsel kentlerinden biri haline getireceklerini  vurguladı.

"Trabzon" denince Trabzonspor'u da anmak gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, bir futbol kulübünün yaşadığı en büyük sorunlardan birinin mali sorun olduğuna işaret ederek, "Bir futbol kulübünün yaşaması için sağlam bir gelire ihtiyacı vardır. Dolgu alanında güzel bir stat yapılıyor. Yapanlardan Allah razı olsun. Hiç itirazımız yok, doğruya doğru, eğriye eğri. O alanın yönetimini biz Trabzonspor'a vereceğiz. Gelirini alacak futbolu yaşatacak Anadolu'da" diye konuştu.

Fındık ve çay konusuna da değinen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Fındık konusunda Karadeniz dünyanın bir numarası ama bir sorunumuz var, fındık fiyatını Türkiye belirleyemiyor, Almanya'da, Hollanda'daki bir avuç insan belirliyor. Buradaki alın terini onlara peşkeş çekerler. Benim sözüm söz, ilk iki yıl içinde dünya fındık borsasını Karadeniz'de kuracağız. Fındığın fiyatını Karadenizli belirleyecek. Birinci sürgünde 400 kilogram, ikinci sürgünde 400 kilogram, üçüncü sürgünde 350 kilogram alım garantisi vereceğiz. Rize'ye sözüm söz." 

 7 kardeşli bir aileden geldiğini, okuyarak en zor sınavlardan geçerek, devletin en önemli noktalarında görev aldığını aktaran Kemal Kılıçdaroğlu, tüm bunları Cumhuriyete borçlu olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

 "Bunu ben şehitlerimize, gazilerimize borçluyum. Cumhuriyetimizi kurdular. Anadolu'nun kuş uçmaz, kervan geçmez bir köyünde doğan bir kişi, bugün siyasette, CHP'nin genel başkanı. Bize diyorlar ya 'CHP elitlerin, zenginlerin partisidir, CHP şöyledir, böyledir' CHP Anadolu'nun partisidir.CHP fakir fukaranın partisidir, CHP ezilenin, CHP onurlu insanların partisidir. Ben siyasete atıldığım gün mal varlığımı internet sitesine koydum. Her kuruş benim alın terimin karşılığıdır. İnsan servetinden utanmaz, sıkılmaz. Yeter ki alın terinin karşılığı olsun." 

Kılıçdaroğlu, borç batağında yaklaşık 5 milyon insan bulunduğunu iddia ederek, "Taahhüdü ihlal suçundan ötürü 1 milyon 220 bini mahkemeye verildi. 550 bin vatandaşımız mahkemede hapse mahkum oldu. 98 bin vatandaşımız hapse girdi ve çıktı. 500 bine yakın vatandaşımız hapse girmek için sıra bekliyor" dedi.

Kılıçdaroğlu, vatandaşı borç batağından kurtaracaklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bunu yapacağım. 500 bine yakın vatandaşımızı hapisten kurtaracağım. Ben bunu yapmadığım takdirde emin olun o zaman ben niye iktidar istiyorum ki vatandaşın derdine çözüm bulamadıysam. Ben niye iktidar istiyorum ki ben sizden sadece ve sadece 4 yıl için yetki istiyorum. Öyle 13 yıl değil, 4 yıl. 4 yılda Türkiye'nin kaderini değiştireceğim. 4 yılda hiçbir aile 'biz yoksuluz' demeyecek. 4 yılda hiçbir ailenin geliri 720 liranın altında olmayacak. 4 yılda değil, bir yıl içinde üniversitelerde yurt sorununu çözeceğim. 13 yılda çözemediler yılda çözeceğim." 

Kılıçdaroğlu, ülkeyi huzura kavuşturacağını, yoksulluğu bitireceğini kaydederek, "21. yüzyılın Türkiye'sine yoksulluk yakışmıyor. 21. yüzyılın Türkiye'sinde çocuklar yatağa aç girmesin. 21 yüzyılın Türkiye'sinde anneler çocuklarını okullara gönderirken kaygı duymasın. Huzurlu bir Türkiye, barış içinde yaşanan bir Türkiye'yi kurmak istiyoruz. İstiyorum ki bu güzel ülkede, caddede, sokakta, fabrikada, tarlada çatık kaşlı insanlarımız olmasın, herkes güleryüzlü olsun. Herkes birbirine selam versin, birbirini kucaklasın. En büyük arzum, kimse aç ve açıkta kalmasın. Bunun için sizden yetki, söz, destek istiyorum" diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler