5 dakika arayla öldüler tabutla gömüldüler!

Tufanbeyli ilçesinde ishal ve halsizlik şikayetiyle kaldırıldıkları hastanede 5 dakika arayla hayatını kaybeden Selahattin Özmen (57) ve eşi Mine Özmen bulaşıcı hastalık şüphesi nedeniyle tabutla defnedildi.

5 dakika arayla öldüler tabutla gömüldüler!
- A +

 

Yaşamını yitiren çiftten alınan örneklerde yapılan ilk tıbbi incelemelerde, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) saptandı. Ölümlerin bu nedenle meydana geldiği sanılırken, kesin açıklamayı Sağlık Bakanlığı’nın yapacağı belirtildi.

Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde, ishal ve halsizlik şikayetiyle kaldırıldıkları hastanede yaşamını yitiren çiftin cenazeleri tabutla toprağa verildi. Hayvanlardan geçtiği sanılan mikrobik hastalık nedeniyle tedavi için getirildikleri Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesinde hayatını kaybeden Selahattin Özmen (57) ve eşi Mine Özmen'in (50) cenazeleri, Kozan Belediyesi'ne ait cenaze aracıyla Çukurkışla Köyüne getirildi. Özmen çifti, köy meydanında kılınan cenaze namazından sonra helallik alınarak köy mezarlığına götürüldü. 3 çocuk sahibi çiftin cenazesi iş makinesiyle açılan yaklaşık 2 metrelik mezara defnedildi. Bu sırada köylülerden bazılarının mezarların üzerine kireç dökmek istemesine çiftin yakınları tepki göstererek kireç döktürmedi.

Köylüler tedirgin
Yaşamını yitiren Özmen çiftinden alınan örneklerde yapılan ilk tıbbi incelemelerde, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) saptandı. Ölümlerin bu nedenle meydana geldiği anlaşılırken, kesin açıklamayı sağlık Bakanlığı’nın yapacağı belirtildi.
Öte yandan olayın yaşandığı köyün sakinleri, Özmen çiftinin kesin ölüm sebebinin bir an önce belirlenmesini bekliyor. Aynı şikayetlerle daha önce hastaneye kaldırılan kızkardeşini ve eniştesini de kaybeden Ali Türkmen, Yaptığı açıklamada, aynı anda iki acıyı yaşadıklarını söyledi. İlk önce eniştesi Selahattin Özmen'in ardından da kız kardeşi Mine'nin hastalandığını anlatan Türkmen, "Eniştem rahatsızlanınca önce Kozan Devlet Hastanesi'ne götürdüm. Tahlillerin ardından kanamasının olduğunu söylediler ve Balcalı Hastanesi'ne sevk ettiler. Bir iki gün sonra da kız kardeşim aynı şekilde hastalandı. Ölüm sebebini bilmiyoruz. Kanamalı bir hastalık ama sebebi henüz öğrenilemedi. Biz de tedirginiz. Bulaşıcı mı yoksa başka bir hastalık mı? Bilmiyoruz. Ölüm sırasının kimde olduğunu bilmiyoruz" ifadelerini kullandı.

Ahırın kapısı tahtalarla kapatıldı
Özmen çiftinin yaşadığı evin altında bulunan ve 3 ineğin telef olduğu ahırın kapısı ise giriş çıkışı engellemek için yetkililer tarafından tahta çakılarak kapatıldı.

Yorum Ekle