5 bin öğretmen atanacak

Dershanelerin 1 Eylül'den itibaren kapanması sonrası, MEB 5 bin öğretmeni KPSS şartı aramadan sözlü ve yazılı sınavla atayacak

5 bin öğretmen atanacak
- A +

 

MEB, geçen yıl dershanelerin kapatılması kararının ardından dershanelerde görev yapan öğretmenlerin de bakanlık kadrosuna alınacağını açıkladı. Dershanelerin özel okula dönüşümünü içeren kanunda da 6 yıl sigortalı bir dershanede öğretmenlik yaptığını kanıtlayanların MEB'in kadrosuna alınacağı belirlendi. MEB, dün dershaneler ile öğrenci etüt eğitim merkezlerinde görev yapan eğitim personelinin atanacakları öğretmen kadrosu alanlarının belirlenmesi amacıyla ön başvurularını almaya başladı. Başvurular yarın sona erecek. Asıl başvuru ve işe alımlar ise 1 Temmuz- 1 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Atamalar için bakanlığın hazırlığı yazılı ve sözlü sınavdan başarılı olmak yeterli olacak.

AĞUSTOSTA 47 BİN ATAMA
Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı ağustos ayında 47 bin öğretmen ataması yapacak. Atamalar KPSS ile yapılacak.

KPSS TERCİHLERİ BAŞLADI
KPSS'ye giren adayların tercih süreci dün başladı. KPSS- 2015/1 tercih kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlandı. Tercihler 1 Temmuz'a kadar yapılabilecek. Adaylar Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapabilecek.

Yorum Ekle