'4 yılda yoksulluğu bitireceğim'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Yetki verin, 4 yılda Türkiye'de hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek, 4 yılda yoksulluğu tarihe gömeceğim" dedi.  

'4 yılda yoksulluğu bitireceğim'
- A +

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul 1. bölge ilçe ziyaretleri kapsamında Ataşehir'den seçim otobüsüyle Tuzla'ya geldi. Burada halka seslenen Kılıçdaroğlu, Vatandaşlardan oy kullanmalarını isteyerek, "Benim de bu ülkeye, çocuklarımıza, demokrasiye, özgürlüğe karşı sorumluluğum var, sizin de sorumluluğunuz var. Beraber, birlikte, omuz omuza, kardeşçe, gönül gönüle sandığa gideceğiz ve haramilerin iktidarını yıkacağız. Yarın mutlaka ama mutlaka sandığa gideceğiz, oyumuzu kullanacağız" diye konuştu.

İhtiyaç duyulan istikrar ve ekonomi programını CHP'nin yapabileceğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Bunu yapacak tek parti CHP'dir. Bunu inanarak ifade ediyorum. Yoksullukla, işsizlikle mücadele eden, hiç kimsenin aç ve açıkta kalmadığı güçlü bir sosyal devlete ihtiyacımız var. O nedenle size açık ve net söylüyorum. Yetki verin, 4 yılda Türkiye'de hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. 4 yılda yoksulluğu tarihe gömeceğim."

Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında hiçbir ailenin gelirinin 720 liranın altında olmayacağını, hiçbir ailenin bir başkasına muhtaç olmayacağını söyledi.

Pendik'te ilk kez oy kullanacak gençlere seslenen Kılıçdaroğlu, "Ankara'daki beylerin uyguladığı baskıdan rahatsızsanız, internet yasağından rahatsızsanız, bu ülkenin caddelerinde, sokaklarında, meydanlarında özgürcü gezememekten rahatsızsanız, sizin bir adresiniz var. Adres, Mustafa Kemal'in partisi CHP.Hepinizi oraya bekliyoruz. Size söz veriyorum, CHP iktidarında bütün meydanla gençlere açılacak, gençler bütün meydanlarda halay çekecek, özgürce gezebilecek, düşüncelerini özgürce ifade edebilecek" dedi.

"CHP gelirse faiz yükselir", "CHP gelirse istikrar bozulur" söylentilerine değinen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: 

"Memlekette istikrar mı kaldı Allah aşkına. Dolar almış başını gidiyor. İşsizlik olmuş 6 milyon 250 bin kişi. Yoksulluk 17 milyon kişi. Türkiye'nin yeni bir ekonomik programına, sadece içeride değil, dışarıda da güven veren bir siyasal iktidara ihtiyacı var. Türkiye'nin bütün dünyaya güven verecek bir CHP'ye ihtiyacı var. Çok nitelikli kadrolarımız var, programımız var. Merkez Türkiye Projesi ile Türkiye'yi 21. yüzyılın en güzel, en görkemli ülkesi yapacağız."

Yorum Ekle

İlgili Haberler