evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma evden eve nakliyat4 milyon liralık miras, sahibini arıyor!

İkinci Dünya Savaşı öncesinde İstanbul’a yerleşen ve Türk vatandaşı olan Alman fizyolog Hans Winterstein ardında 4 milyonluk liralık miras bıraktı.

4 milyon liralık miras, sahibini arıyor!
- A +

 

Ancak yoğun araştırmalara rağmen bu yüklü mirasın varisleri hala bulunamadı. Büyük dedenin dedesinden dip torunlara kalan karmaşık miras hikayelerine belki de ancak filmlerde ya da şehir efsanelerinde rastlamaya alışkınız. Ancak bu kez bu tür bir olay gerçek hayatta yaşandı.
İstanbul’da elindeki gayrimenkullerin mirasçılarını bulamayan bir emlakçı, Bayreuth şehrinde faaliyet gösteren bir Türk avukat aracılığıyla Almanya’daki mirasçıları aramaya başladı. Ne Türkiye’deki emlakçı ne de Almanya’da görevlendirilen avukat, şu ana kadar herhangi bir varise ulaşamazken, mirasçılar hakkındaki araştırmalar İngiltere de dahil olmak üzere Avrupa genelinde sürüyor.

Türkiye’deki gayrimenkullerin sahibi Hans Winterstein. Türk vatandaşı olan Winterstein, üniversitede fizyolog olarak görev yapmış. 31 Temmuz 1879 tarihinde bugünkü Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da doğan Winterstein'ın, 1934-1953 yılları arasında İstanbul Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştığı biliniyor. İstanbul’u çok sevdiği için eşi Suzanne ile birlikte önce Türk vatandaşı olan Hans Winterstein, daha sonra burada hatırı sayılır miktarda gayrimenkul edinmiş.

Winterstein’ın malvarlığı arasında İstanbul’un en iyi semtlerinde bir adet 420 metrekarelik ve iki adet 190 metrekarelik arsa yer alıyor. Emlakçılar bu arsaların piyasa değerinin 4 milyon TL’yi bulduğunu belirtiyor.

TÜRK AVUKAT, ALMANYA’DAKİ VARİSLERİ ARAŞTIYOR

Türkiye’den bir emlakçının kendilerinden yardım istediğini ve halen davayı vekaleten kendisinin takip ettiğini belirten Türk avukat Yıldız Nergiz, henüz herhangi bir mirasçıya ulaşamadıklarını ifade ediyor. İnternet üzerinden çeşitli araştırmalar yaptıklarını belirten Yıldız, “Bunun yanı sıra İstanbul Nüfus Müdürlüğü’nden nüfus kayıt örnekleriyle birlikte soy şeceresini içeren bir soyağacı aldık. Yüklü miktardaki bu miras sahibini bekliyor.

Winterstein Ailesi yıllarca İstanbul’da yaşamış ve oraya yatırım yapmış. Amacım bu ailenin mirasının doğru şekilde sahibine ulaştırılması.” diye konuştu.

Mirasçıların bulunması için yardımcı olabilecek vatandaşların kendisine “0921 - 168 23 145” numaralı telefondan ulaşabileceklerini belirten Avukat Yıldız Nergiz, emaneti sahibine ulaştırmak için çalışmalarının süreceğini belirtti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler