33 bin TL’lik güvercin çaldı

Silivri’de lüks otomobille, kuyumcu dükkanını soyan şüpheli bu kez piyasa değeri 33 bin TL olan 76 adet güvencin çaldı. 31 suçtan sabıka kaydı olan şüpheli güvenlik kamerasına yakalandı.

33 bin TL’lik güvercin çaldı
- A +

 

Edinilen bilgilere göre, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri aynı günde piyasa değeri 33 bin TL olan 3 şahsa ait toplan 76 güvercinin çalındığı bilgisi üzerine harekete geçti.

Jandarma ekipleri güvercinleri çalan şüphelinin yakalanması için 2 ay fiziki takip yaparak güvenlik kamera görüntülerini inceledi. Jandarma yapılan incelemelerin ardından hırsızlıkta kullanılan aracın Bağcılar’da bulunan araç kiralama firmasından C.H tarafından kiralandığı ve hırsızlık sırasında kullanılmak üzere E.S’ye verildiği bilgisine ulaşıldı. Hırsızlık olayını gerçekleştirdiği düşünülen E.S’nin 31 suçtan sabıka kaydının olduğu, daha önce Silivri bölgesinde lüks spor bir araçla kuyumcu dükkanı soymak suçundan yakalandığı ve mahkemece adli kontrolle serbest bırakıldığı öğrenildi.

Şüpheli yapılan çalışmaların ardından başlatılan operasyonla 14 Mayıs’ta yakayı ele verdi. Yakalan şahıs sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Operasyon anı ise jandarma kamerası tarafından kaydedildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler