30 bin TL maaş alıyor dediler, maaşını açıkladı!

Eski Merkez Bankası Başkanı MHP Uşak Milletvekili Durmuş Yılmaz, 30 bin TL emekli maaşı aldığı yolundaki iddialara Twitter'dan cevap verdi. Yılmaz TCMB vakfından ayda 3.600 TL aldığını açıkladı.

30 bin TL maaş alıyor dediler, maaşını açıkladı!
- A +

 

MHP'den Uşak Milletvekili seçilen eski merkez bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, dün Meclis'e giderek işlemlerini yaptırdı. Yılmaz, 90 TL tutarındaki altın kaplamalı TBMM rozetini ise satın almadı. Rozeti satın almamasıyla ilgili olarak konuşan Yılmaz, "Rozetli de olur rozetsiz de olur. Önemli olan vereceğiniz katkıdır." dedi. Bunun ardından Durmuş Yılmaz'ın emekli olduğunda Merkez Bankası Vakfı'ndan 30 bin TL emekli maaşı ve de 2 milyon TL emekli ikramiyesi aldığı iddia edildi.

Bu iddialara Twitter üzerinden cevap veren Yılmaz, şunları yazdı: "Yalancılar, TCMB Vakfından ne 30.000 TL emekli maaşı, ne de 2.000.000 TL ikramiye aldım."

"TCMB Vakfından aldığım Maaş 3.600 küsür TL'dir, TC Ziraat Bankası Yenimahalle Şubesindeki hesabıma yatmaktadır, isteyen kontrol edebilir."

"Allah'tan korkmayan utanmazlar, ispat ederseniz bütün servetimi size bağışlayacağım, ispat edemezseniz benim kul hakkımı nasıl ödeyeceksiniz?"

"Biraz vicdan, biraz utanma lütfen."

Yorum Ekle

İlgili Haberler