30 bin liraya satılıyor

Bursa ve bölgesinde yetiştirilen iyi ırk oynar Akkanat güvercinlerine Türkiye ve yurtdışından büyük ilgi var

30 bin liraya satılıyor
- A +

 

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde yetiştirilen oynar Akkanat cinsi güvercinler, Türkiye ve yurtdışından büyük ilgi görüyor. Bazı kuşların 30 bin liralık fiyatları ise dudak uçuklatıyor.

Osmanlı dönemindeki ırk olan oynar Akkanat cinsi güvercinleri günümüzde yetiştiren Metin Avcı, bu kuşların dünyanın en zengin ve parlak tüylü kuşları olduğunu söyledi. 30 bin liralık fiyatları ile dudak uçuklatan kuşların, dünyada Bursa Roller adıyla bilindiğini ifade eden Avcı, "Bursa güvercinleri, 7 saat uçma yeteneği nedeniyle uçuş atletleri olarak anılırlar. Bu yetenekleri sebebiyle Osmanlı döneminde haberleşme amacıyla kullanılırlardı. Hassas ve kaliteli bir ırk olması bu güvercinlere olan talebi arttırıyor" dedi.

Metin Avcı, Bursa ve bölgesinde yetiştirilen iyi ırk oynar Akkanat güvercinlerine Türkiye ve yurtdışından büyük ilgi olduğunu söyledi. Çiftti 60 bin lirayı bulan kuşların, müşterileri ise Yunanistan, Makedonya ve Bulgaristan gibi ülkelerden geldiğini ifade eden Avcı, bu işin sevgi ile yapıldığını söyledi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler