3 milyon liralık bina için leyleklerin uçması bekleniyor

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde belediyenin yeni hizmet binasının inşaatına başlanılması için yuvada bulunan 10 günlük üç leyleğin uçması bekleniyor

3 milyon liralık bina için leyleklerin uçması bekleniyor
- A +

 


Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, 1965'te yaptırılan iki katlı belediye binasının hizmet verilen bölgenin genişlemesi nedeniyle yetersiz kaldığını söyledi.

Yeni binanın yapımına başlanması için mevcut binanın yıkılması gerektiğini dile getiren Yavaş, “Binanın çatısındaki bacanın üzerinde leylek yuvası var. 15 günden bu yana leyleğin yavrularının çıkmasını bekledik. Yavrular çıktı, 10 günlük oldular. İnşallah 15 gün sonra uçacaklar. 3 milyon liralık yatırım, yavru leyleklerin uçmasını, keyfini bekliyor” dedi.

Ekrem Yavaş, yavruların uçmasıyla söz konusu yuvayı bacayla inşaat alanının hemen yanına yaptırdıkları direklerin üzerine taşıyacaklarını kaydetti.

İnşaata daha sonra başlayacakları bilgisini veren Yavaş, "Binanın yıkımı yaklaşık 45 gün gecikecek ama olsun, üç küçük leyleğin hayatı daha önemli. İnşallah seneye leylekleri yeni binamızın çatısında ağırlarız" ifadesini kullandı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler