21 bakandan sadece o bunu yaptı

Sağlık Bakanlığı sitesinde, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nüz Kutlu Olsun” yazısı ile Bakan Mehmet Müezzinoğlu’nun mesajı yayımlandı.

21 bakandan sadece o bunu yaptı
- A +

 

1 Mayıs İşçi Bayramı ile ilgili Türkiye’de sadece Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde kutlama mesajına yer verildi. 21 bakanlığın resmi internet siteleri incelendiğinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı dahil sadece bir bakanlığın, işçilerin bayramını kutlaması dikkat çekti.

sağlık bakanlığı’nın resmi internet sayfasının kapağında “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nüz Kutlu Olsun” yazılı pankartının yer aldı. Pankart fotoğrafının devamında Bakan Müezzinoğlu’nun “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” başlıklı şu mesajı yayımlandı:

ÇALIŞANLARI KUTLADI
“Öncelikle bütün çalışanların, emeğin ve alın terinin sembolü olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutluyorum. İnsanlık değerlerinin gelişiminde gayretleriyle, fedakârlıklarıyla emekçilerin ve emeğin yeri tartışılmazdır. Emeği ve alın terini kutsayan bir medeniyetin mensupları olarak bizler de emek bilincinin gelişimine önemli katkılar sunmuş bir milletin fertleriyiz. İşçinin alın teri kurumadan emeğinin karşılığını alması gerektiği bilinci ve terbiyesiyle hareket edildiğinde emekçilerin ve diğer toplumsal kesimlerin sorunlarının birçoğunun çözülebileceği kuşkusuzdur.


İşte Sağlık Bakanlığı'nın yayımladığı kutlama mesajı

Emek, gayret, fedakârlık denilince akla ilk gelen meslek gruplarından biri de sağlık çalışanlarıdır. Hekiminden hemşiresine, teknisyeninden hasta bakıcısına kadar bu ülke insanın sağlığını bir üst noktaya taşıyabilmek adına canla başla görevlerini ifa eden çalışanlarımız, bugün dünyada iftiharla bahsedilen sağlık sistemimizin de mimarlarıdır. Kendilerine bu ülkenin bir Bakanı olarak en önemlisi bir meslektaşları olarak ne kadar teşekkür etsem azdır. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günümüzün tüm çalışanlarımız tarafından bayram havasında, huzur içinde; amacından, özünden koparılmadan dayanışma ruhu çerçevesinde kutlanacağını umut ediyor; görevi başında hayatını kaybeden tüm işçi kardeşlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum.” not sayfanın fotosu geçildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler