2 ton midyeyi yurt dışına çıkaracaklardı

Edirne’nin Keşan İlçesi’ne bağlı Orhaniye Köyü’nde jandarma tarafından takibe alınan midibüste bulunan iki kişi, yasa dışı yollardan yurt dışına çıkartılmak istenen 2 ton midyeyi ayçiçeği tarlasına dökerek kaçmak isterken yakalandı.

2 ton midyeyi yurt dışına çıkaracaklardı
- A +

 

Bir ihbarı değerlendiren Keşan İlçe Jandarma Merkez Karakol Komutanlığı ekipleri, Yalova’dan temin ettikleri 2 ton midyeyi yasa dışı yollardan yurt dışına çıkartmak isteyen 30 yaşındaki V.P. yönetimindeki 16 BMJ 76 plakalı midibüsü takibe aldı. Takip edildiklerini anlayan V.P. ve araçta bulunan 33 yaşındaki M.K., ilçeye bağlı Orhaniye Köyü yönüne kaçtı. Jandarma bir süre sonra V.P. ve M.K.’yi Susamtepe mevkisinde çuvallarda bulunan 2 ton midyeyi ayçiçeği tarlasına döktükleri sırada yakaladı. Midyelere el konulurken, gözaltına alınan V.P. ve M.K. jandarmadaki işlemlerinin ardından ‘Su ürünleri kanununa muhalefet’ suçundan toplam 8 bin lira para cezası kesildikten sonra serbest bırakıldı.

Olayda kullanılan midibüs ise 15 gün trafikten men edildi. 2 ton midye ise teslim edildikleri Keşan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü yetkililerince denize bırakıldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yorum Ekle