17 yıllık cinayet böyle çözüldü

İZMİR'in Kemalpaşa İlçesi'nde, 17 yıl önce kaybolan oğlunun bulunması için müracatta bulunan babanın ardından, o zaman çocukla birlikte yaşayan üvey baba da kayıp tarihinde yaşadıkları bir trafik kazası sonrasına üvey oğlunun kaçırıldığı ihbarında bulununca, sır cinayet çözüldü. Üvey oğlundan kurtulmak için başına taşla vurup cinayeti işlediği belirlenen M.A. ile yardım etmekle suçlanan yeğeni M.K. tutuklandı.

17 yıllık cinayet böyle çözüldü
- A +

 

Geçen yıl Ekim ayında Kemalpaşa Armutlu Jandarma Karakolu'na giden 54 yaşındaki M.A., şu anda evli olduğu 53 yaşındaki G.A.'nın ilk evliliğinden olan oğluyla 17 yıl önce Pınarbaşı kavşağında trafik kazası geçirdiklerini, yardım için çocuğu aracına alan kişinin, kayıplara karıştığını, üvey oğlunu da bir daha bulamadıklarını anlattı. Bu olayı soruşturan savcılık, inandırıcı bulmayıp, polisin de araştırma başlatmasını istedi. Konuyla ilgili araştırma yapan polis, öz babanın da aynı tarihlerde oğlu için kayıp başvurusunda bulunduğunu, sonrasında da M.A.'nın, böyle bir gerekçeyle ihbarda bulunduğunu saptadı. O zamanki hastane kayıtlarını da inceleyen polis, böyle bir trafik kazayla igili bilgiye ulaşamadı. Bunun üzerine ifadesine başvurulan M.A.'nın verdiği çelişkili bilgiler sonrasında, 17 yıllık sır cinayet çözüldü.

ÜVEY OĞLUNDAN KURTULMAK İSTEMİŞ

Eşinin ilk evliliğinden olan 5 yaşındaki oğlundan kurtulmak isteyen M.A.'nın, yeğeni 36 yaşındaki M.K. ile çocuğu, 1998 yılında, İzmir'in Buca İlçesi'ndeki Kaynaklar bölgesine götürdükleri, burada başına taşla vurup öldürdükleri saptandı. O tarihde bulunan ceset üzerinde, kimlik çıkmamasından dolayı, çocuğun kimsesizler mezarlığına gömüldüğü tespit edildi. M.A.'nın daha sonra eşine de üvey oğlunu önce akbaralarının yanına gönderdiğini sonrasında ise kayıp olduğunu, bulunması için kayıp başvurusunda bulunduğunu söylediği öğrenildi. M.A.'nın, öz babanın çocuğunu sorup ardından da kayıp başvurusunda bulunduğunu öğrenince panikleyip, böyle bir senaryo uydurarak müracatta bulunduğu ortaya çıktı. M.A. ve M.K. sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler