14 bin liralık vurgun parasını ‘iddaa’da kaybettiler!

Havalimanında temizlik şirketi çalışanları Resul K. ile sevgilisi Bahar S., mesai arkadaşlarının hesaplarını internet vasıtasıyla boşalttı. İkili, 14 bin lira ile Galatasaray-Başakşehir maçına “iddaa” oynadı ancak Galatasaray’a banko verdikleri karşılaşma berabere bitince parayı kaybetti

14 bin liralık vurgun parasını ‘iddaa’da kaybettiler!
- A +

 

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda temizlik şirketinde muhasebeci olarak çalışan Resul K. ile temizlik görevlisi sevgilisi Bahar S., internet yoluyla mesai arkadaşlarının hesaplarını boşalttı. Resul K., 14 bin liranın hepsini Süper Lig’in 24. haftasında oynanan Galatasaray-Başakşehir maçı için “iddaa”ya yatırdı.

Galatasaray’a bin liralık banko kuponlar oynayan Resul K., 85. dakikada Başakşehir’in 2-2 beraberliği yakalamasıyla tüm parayı kaybetti. Aynı temizlik şirketinde çalışan G.Y., aybaşında maaşını çekmeye gittiğinde hesabında para olmadığını gördü.

G.Y., Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Daha sonraki süreçte aynı şirkette çalışan H.Ç., T.Y., C.B., S.E. ve E.K. da hesaplarından para çekildiğini fark ederek şikâyetçi oldu. İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri çalışma başlattı. 6 müştekinin hesabından 14 bin liranın başka bir hesaba aktarıldığı belirlendi. Paraların transfer edildiği hesabın da aynı şirkette muhabese bölümünde çalışan Resul K.’ya ait olduğu tespit edildi.

Polis ekipleri yaptığı incelemelerde, muhasebe görevlisi Resul K. ve aynı şirkette çalışan sevgilisi Bahar S.’nin bankamatikten para çekerken görüntülerine ulaştı. Resul K. ve Bahar S., polis tarafından düzenlenen operasyonla yakalandıktan sonra tutuklandı.

Bahar S.’nin “Annemi arayacağım, benim şarjım bitti. Telefonunu kullanabilir miyim?” diyerek arkadaşlarının telefonlarını aldığı, şirketin muhasebe bölümünde görevli Resul K.’nın da sevgilisinden temin ettiği kimlik ve hesap bilgileriyle telefondan internet bankacılığını aktif hale getirerek hesapta bulunan paraları kendi hesabına havale ettiği belirlendi.

TÜM PARALARINI GALATASARAY’A YATIRMIŞLAR

Vurgun parasını daha da artırmayı planlayan Resul K.’nın, iddaa oynayarak 24. haftadaki Galatasaray Başakşehir maçında 1.40 oranı olan Galatasaray’ın galibiyetine yatırdığı, ancak Başakşehirspor’un karşılaşmanan 85. dakikasında skoru 2-2’ye getirmesiyle tüm parayı kaybettiği öğrenildi. Resul K. ve Bahar S.’nin birlikte yaşadığı sırada borç batağına düştükleri, bu durumdan kurtulmak için de böyle bir olaya karıştıkları ifade edildi.

Yorum Ekle