13 yıl sonra yeniden Meclis’te

2001-2002 yılları arasında Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı görevinde bulunan Zeki Çakan, MHP Zonguldak Milletvekili olarak 13 yıl aradan sonra yeniden Meclise geldi.

13 yıl sonra yeniden Meclis’te
- A +

 

MHP Zonguldak Milletvekili Zeki Çakan, Zonguldak’ta milletvekili seçildikten sonra mazbatası ile birlikte Meclise geldi. Mecliste gazetecilerin sorusu üzerine geçmişte Yüce Divan’da nasıl beraat ettiğini anlatan Zeki Çakan, “Siyasetçi her zaman, her yerde, her türlü hesabını vermesi gerekir. Onlardan bir tanesi de bendim. Hiç hak etmediğim halde, ‘çok konuştu’ diye Yüce Divan’a sevk edilen bir kişiyim. Yüce Divan’a gittiğimde ‘Yüce Divan’a hesap vermenin huzuru içindeyim’ demiştim. Türk siyasi hayatında ilk defa 1961 yılında kurulan Anayasa Mahkemesi tarafından yargılanarak oy birliği ile beraat eden tek kişiyim. Yüce Divan kapısından ayrılırken ‘Yüce Divan’da yargılanmanın onurunu yaşıyorum’ demiştim. Arzu ederim ki, Yüce Divan’a sevk edilenler korkmasınlar, suçlu değillerse huzur içinde gidip yargılansınlar. Pek öyle davranacaklarını zannetmiyorum. Yurttaşlarımız her şeyi gördüler, gelecekte onlarda yargılanır diye düşünüyorum. MHP’nin bir milletvekili olarak yargılanmaları konusunda her türlü girişimde bulunacağız” dedi.

Meclise gelen AK Parti Mersin Yılmaz Tezcan’ın rozetini ise eşi Kezban ve kızı Merve Tezcan takarken, AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu da yanında getirdiği organik çilekleri gazetecilere ikram etti. Eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın da Mecliste çiçeklerle karşılandı. AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat da eşi Hatice Fırat ve kızı Nil Bejna Fırat ve torunu Defne Fırat ile birlikte geldiği Mecliste kaydını yaptırdı. Fırat’ın rozetini küçük torunu Defne taktı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eski danışmanı AK Parti Ankara Milletvekili Ertan Aydın da Meclise gelerek kaydını yaptırdı. CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ise ailesi ile birlikte gelen milletvekillerinden. Annesi Birgül, eşi Ayşegül, kızı Hediye Özgegül ve oğulları Anıl Yiğithan ve Özhan Yalım ile birlikte gelen Özkan Yalım kaydını yaptırdı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler