13 kişilik bu araçtan bakın kaç kişi çıktı!

Çanakkale feribot iskelesinde, şüphe üzerine durdurulan 13 kişilik minibüsten 38 kaçak göçmen çıktı. Sıcak havada kendilerinden geçmiş halde Emniyet Müdürlüğüne getirilen göçmenlerin ilk isteği, aracın kapı ve pencerelerinin açılması oldu.

13 kişilik bu araçtan bakın kaç kişi çıktı!
- A +

 

Eceabat’tan Çanakkale’ye gelen feribottaki bir minibüste, yabancı uyruklu şahıslar olduğu ihbarını alan polis ekipleri, iskelede önlem aldı. Yanaşan feribottan inen İstanbul plakalı minibüs, kontrollü şekilde diğer araçlardan ayrılarak kenara çekildi.

Araç içerisinde çok sayıda kişi olduğunu gören polisler, ilk olarak sürücüyü indirip gözaltına alarak polis aracıyla emniyete götürdü. Daha sonra bir görevli polis, minibüse binerek aracı Emniyet Müdürlüğü otoparkına çekti. Burada bekletilen aracın içerisinde çok sayıda yabancı uyruklu kişi olduğu anlaşıldı. Araçta adeta üst üste yolculuk yapan kaçakların polislerden ilk isteği, aracın havalandırılması oldu. Polis, aracın arka ve yan kapılarını açarak sıcaktan bunalan kaçak göçmenleri ferahlattı.

Aracın içerisinde, kaçaklara verilmiş haldeki can yelekleri polis tarafından toplanarak araç dışına çıkarıldı. Daha sonra içerideki kaçak göçmenler tek tek araçtan indirildi. Polis, 13 kişilik araçtan inen 38 kaçak göçmeni tek tek saydı. Burada işlemleri yapılacak olan kaçak göçmenler, Ayvacık Geri Gönderme merkezine gönderilecek.

Yorum Ekle