129 sanıklı Büyükşehir Davasında son durum

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile birlikte 129 kişinin yargılandığı davada mahkeme, Anayasa Mahkemesi’ne yazılan yazının beklenmesine karar verirken, duruşma 3 Kasım 2015 tarihine ertelendi.

129 sanıklı Büyükşehir Davasında son durum
- A +

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile 129 kişinin tutuksuz yargılandığı Büyükşehir Belediyesinde yolsuzluk iddialarına ilişkin duruşma, İzmir 7. Ağır Ceza Mahkemesinde devam etti. Duruşmada mahkeme, Anayasa Mahkemesi’ne yazılan yazının beklenmesine karar verdi. Dava, 3 Kasım 2015 tarihine ertelendi. Duruşma sonrası açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, davanın içinin boş olduğunun dünya kamuoyunda ispatlandığını belirtti. Kocaoğlu, bürokratlarla birlikte iki üç ayda bir adliyeye gelmelerinin ülkenin dünyadaki prestiji için zararlı olduğunu ifade etti.

Anayasa Mahkemesinin vereceği kararı bekleyeceklerini kaydeden Kocaoğlu, asılsız davanın İzmir, ülke ve dünya kamuoyunda zaten beraatle sonuçlandığını belirterek "Şimdi prosedürleri izliyoruz. Biz de bir an evvel beraat etmeyi, mahkeme koridorlarına gelmemeyi diliyoruz. İnşallah önümüzdeki celselerde bu gerçekleşir. Anayasa Mahkemesi biran önce karar verir. Bir oldu, bittiye geldiğimiz realite. Bunun aksini iddia edecek kimse yok. Bütün arkadaşlarımızla birlikte biz de İzmirliler’de yıprandık. Biz de beraat ederek manevi olarak bu sıkıntımızın telafi edilmesini istiyoruz. Bu içi boş davanın sürekli gündemde tutulması, buraya iki üç ayda bir gelmemiz hem bizim, hem İzmir hem de ülkemizin dünyadaki prestiji için zararlıdır. Bir an evvel bu dava sonuçlanırsa bir hatadan dönülmüş olacaktır" dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler